Nie mogło być inaczej. AZS Białystok kończy przygodę z europejskimi pucharami

Siatkarki AZS-u Metal-Fach Białystok zakończyły udział w europejskich pucharach. W czwartek przegrały 0:3 rewanżowe spotkanie 1/8 finału Challenge Cup z Chimikiem Jużny Odessa.
Rewanż na Ukrainie zapowiadał się jako formalność i nie chodzi tylko o możliwości sportowe obu drużyn. Co prawda zespół z Odessy już w pierwszym spotkaniu w Białymstoku, wygrywając 3:0, pokazał, że jest lepszy, ale inne okoliczności także przemawiały za Chimikiem.

Białostocka drużyna na rewanż pojechała tylko w sześcioosobowym składzie. Z powodu problemów wizowych zabrakło Krystle Esdelle i Rheeze Grant, a trener Jacek Malczewski (zastępuje pierwszego szkoleniowca Czesława Tobolskiego) nie wybrał się z drużyną, gdyż zaginął jego paszport. Inna sprawa to z kolei absencja środkowej Edyty Rzenno. Zawodniczka, która od dwóch miesięcy narzeka na ból kolana, miała zaplanowaną wizytę u lekarza. Jak twierdzi siatkarka nie mogła tego przełożyć. Gdy w klubie przedstawiła zwolnienie lekarskie zerwano z nią kontrakt. W AZS-ie utrzymują, że zawodniczka za późno poinformowała o tym, że nie może jechać na Ukrainę. Rzenno zapowiada, że sprawą zajmie się adwokat, gdyż klub zalega jej z wypłatą od października ubiegłego roku.

W rewanżu AZS poprowadził trener od przygotowania fizycznego Maciej Czajka. Gospodynie nie miały żadnych problemów i bez kłopotu po raz drugi wygrały 3:0. Białostoczanki z Odessy wracają w piątek, a już w sobotę w Orlen Lidze podejmą Budowlanych Łódź. Początek spotkania w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego o godzinie 16.

- Nie unikniemy już baraży o utrzymanie, ale do tych gier musimy się dobrze przygotować. Każdy wygrany set, zdobyty punkt podbuduje dziewczyny i do tego będziemy dążyć - mówi Malczewski.

Chimik Jużny Odessa - AZS Metal-Fach Białystok

Sety: 25:13, 25:18, 25:15.

Chimik: Nowgorodczenko, Kalczenko, Zachozna, Kodola, Savenczuk, Truszkina, Stepanchzk (libero) oraz Szeluchina, Chyliuk, Stepanowska.

AZS: Kurnikowska, Chmiel, Łozowska, Polak, Bulbak Tomsia.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Chimika i awans Chimika.