Mistrz Polski szybko zakończył starcie z AZS-em Białystok

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Orlen Ligi AZS Metal-Fach Białystok przegrał 0:3 wyjazdowe spotkanie Treflem Sopot.
Walczące o jak najlepsze rozstawienie przed play-off siatkarki Trefla Sopot pomimo, że nie wyszły w najmocniejszym składzie, szybko objęły prowadzenie 6:0 i dalej spokojnie punktowały rywalki. Zawodniczki AZS-u co i raz trafiały na szczelny blok gospodyń. W sumie blokiem Trefl zdobył sześć punktów, a w całym secie pozwolił ugrać białostoczankom tylko 14 punktów.

Na początku drugiego seta można było mieć nadzieję na niespodziankę. Białostoczanki zaczęły od prowadzenia 6:0. Trudną zagrywkę zaprezentowała Ewelina Polak, a skutecznie ataki kończyła najlepsza w białostockim zespole Natalia Kurnikowska. Dobrą serię gości przerwał czas trenera Trefla Adama Grabowskiego, gdyż po wznowieniu gry Polak pomyliła się. Zaraz potem posypały się kolejne błędy po stronie białostockiej i gospodynie szybko doprowadziły do remisu 6:6. Dotrzymać kroku mistrzyniom Polski podopieczne Jacka Malczewskiego próbowały do połowy seta. Ale gdy na zagrywkę weszła Klaudia Kaczorowska nastąpił szybki odjazd rywalek i zrobiło się 18:13.W efekcie przyjezdne zdobyły tylko o jeden punkt więcej niż w partii otwierającej mecz.

W trzecim secie chociaż AZS zdobył najwięcej 20 punktów to wygrana Trefla nie była zagrożona. Tak więc sensacji nie było i białostoczanki gładko uległy 0:3.

W sumie w rundzie zasadniczej AZS wygrał tylko raz z Legionovią Legionowo. I właśnie z tym zespołem będzie walczył o pozostanie w Orlen Lidze. Terminy spotkań barażowych jeszcze nie są ustalone. Przed meczami o utrzymanie AZS czeka jeszcze dwumecz z Pałacem Bydgoszcz w Pucharze Polski. Oba spotkania zostaną rozegrane w Bydgoszczy 20 i 21 lutego.

Trefl Sopot - AZS Metal-Fach Białystok

Sety: 25:14, 25:15, 25:20.

Trefl: Pykosz, Podolec, Wilk, Kwiatkowska, Łukasik, Cabrera, Kuziak (libero) oraz Kaczorowska.

AZS: Polak, Kurnikowska, Tomsia, Łozowska, Grant, Chmiel, Bulbak (libero).

Inne wyniki 18. kolejki

Piątek: Impel Wrocław - Legionovia Legionowo 3:0.

Sobota: BKS Bielsko-Biała - PTPS Piła 3:0, MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz (godz. 18.).

Niedziela: Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź.