W obozie rywalek AZS-u Białystok także nerwowo. Zwolniony trener

Wojciech Lalek nie jest już trenerem Legionovii Legionowo, z którą AZS Metal-Fach Białystok będzie rywalizował o pozostanie w Orlen Lidze.
Decyzja zapadła po meczu VI rundy Pucharu Polski, gdzie beniaminek Orlen Ligi (dziewiąte miejsce w tabeli) przegrał gładko 0:3 z PTPS-em Piła. W oświadczeniu zarządu klubu z Legionowa napisano: "Ponieważ wyniki oraz gra drużyny w drugiej rundzie ligowych rozgrywek, a także w meczu pucharowym była daleka od oczekiwań zarówno zarządu klubu, sponsorów, jak i kibiców, podjęto w wyniku rozmów wspólną decyzję, że z dniem 14 lutego trener Wojciech Lalek będzie urlopowany ze stanowiska I trenera naszego zespołu".

Obowiązki pierwszego trenera przejęła pełniąca wcześniej rolę drugiego szkoleniowca Jolanta Studzienna.

Pierwsze spotkanie barażowe o pozostanie w lidze zaplanowane jest na 16 marca w Białymstoku, następne dwa odbędą się w Legionowie. Rywalizacja będzie się toczyła do czterech wygranych. Przegrany spada z ligi, a zwycięzca o pozostanie będzie jeszcze grał z drugim zespołem I ligi (do trzech wygranych).

Białostoczanki spotkania Pucharu Polski z Pałacem Bydgoszcz zagrają 20 i 21 lutego na wyjeździe.

Wcześniej informowaliśmy, że w białostockim klubie w ubiegłym tygodniu doszło do zmiany prezesa. Po rezygnacji Lecha Rutkowskiego stery AZS-u przejął Cezary Wysocki, były kanclerz białostockiej Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki.