Pałac Bydgoszcz - AZS Białystok w Pucharze Polski. To była deklasacja

Po dwóch sromotnych porażkach z Pałacem Bydgoszcz siatkarki AZS-u Metal-Fachu Białystok odpadły z rozgrywek Pucharu Polski.
Białostoczanki już w pierwszym, środowym spotkaniu szóstej rundy Pucharu Polski były wyraźnie gorsze od Pałacu. Praktycznie tylko w pierwszym secie prowadziły wyrównaną walkę, w dwóch pozostałych gładko uległy rywalkom.

W czwartek, w meczu rewanżowym, który także był rozgrywany w Bydgoszczy, siatkarki AZS-u wypadły jeszcze gorzej. Pałac wygrał spokojnie 3:0, w żadnym z setów nie pozostawiając cienia nadziei drużynie gości. Rywalem bydgoszczanek w ćwierćfinale tych rozgrywek będzie Trefl Sopot.

Natomiast białostocka drużyna i trener Jacek Malczewski mogą się skupić wyłącznie na przygotowaniach do baraży o utrzymanie w Orlen Lidze. Pierwsze spotkanie z Legionowią Legionowo zostanie rozegrane 16 marca w Białymstoku. W przyszłym tygodniu do treningu ma wrócić, po rehabilitacji barku, wyróżniająca się w fazie zasadniczej rozgrywek Krystle Esdelle.

Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok 3:0

Sety: 25:13, 25:12, 25:11.

Pałac: Mazurek, Schulz, Martinez, Adams, Czyżnielewska, Grejman, Kuehn-Jarek (libero) oraz Liliom, Sosnowska, Walczak, Krzywicka, Głaz, Biedziak.

AZS: Polak, Łozowska, Kurnikowska, Chmiel, Grant, Tomsia, Bulbak (libero) oraz Kutikow.