Ewa Cabajewska w Budowlanych Łódź. AZS Białystok chce do I ligi

Ewa Cabajewska, była rozgrywająca AZS-u Białystok, od nowego sezonu ekstraklasy będzie grała w Budowlanych Łódź. W białostockim klubie trwają natomiast starania, aby wystartować w I lidze.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jeszcze przed końcem sezonu większość zawodniczek AZS-u deklarowała, że nie będzie grała w zadłużonym klubie. Zresztą Cabajewska nawet nie dokończyła rozgrywek w ekipie z Białegostoku. Pod koniec ubiegłego roku wobec zaległości finansowych odmówiła gry. 35-letnia rozgrywająca znalazła już nowego pracodawcę. W przyszłym sezonie będzie grała w Budowlanych Łódź (siódme miejsce w ostatnim sezonie Orlen Ligi), gdzie podpisała roczny kontrakt.

Tymczasem w białostockim klubie po spadku trwają starania, aby w przyszłym sezonie wystąpić w I lidze.

- Chcemy, aby zespół siatkarski znowu był w strukturach białostockiego AZS-u - mówi Sebastian Humbla z zarządu stowarzyszenia kierującego klubem. - Tak było przez kilkanaście lat, a w 2008 roku powstało stowarzyszenie, które przejęło siatkarki. Teraz chcemy wrócić znowu do AZS-u. Czekamy na odpowiedź AZS-u w tej sprawie. Jeżeli to się uda, to wtedy zaczniemy starania, aby przystąpić do rozgrywek na zapleczu ekstraklasy.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl