Jagiellonia. W dwudziestu na spotkanie z Koroną

Piłkarze Jagiellonii wyjeżdżają w sobotę na pierwsze wiosenne spotkanie w ekstraklasie. Do autokaru ma wsiąść 20 zawodników
Trenerzy Tomasz Hajto i Dariusz Dźwigała postanowili, że na poniedziałkowe spotkanie w Kielcach z Koroną zabiorą 20 graczy. Są to: Grzegorz Sandomierski, Tomasz Ptak, Luka Gusić, Paweł Nowotka, Thiago Cionek, Luka Pejović, Tomasz Porębski, Tomasz Bandrowski, Maciej Makuszewski, Tomasz Kupisz, Marcin Burkhardt, Nika Dzalamidze, Łukasz Tymiński, Marko Cetković, Grzegorz Arłukowicz, Ermin Seratlić, Merab Gigauri, Grzegorz Rasiak, Tomasz Frankowski, Jan Paweł Pawłowski. Dwóch z nich pojedynek w Kielcach będzie oglądać z wysokości trybun, gdyż kadra meczowa może liczyć 18. zawodników. Szkoleniowcy zabrali jednak 20. zawodników m.in. z tego względu, że ostatnio chory był Rasiak.

Na spotkanie natomiast nie pojechali: Alexis Norambuena (musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek), Rafał Grzyb (trenuje indywidualnie), Jegor Zubowicz, Damian Kądzior.

Norambuena, Kądzior i Zubowicz mają zagrać w sparingu zespołu z Młodej Ekstraklasy. Ten w sobotę o godz. 10 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego przy ul. Świętokrzyskiej zagra z III-ligową Warmią Grajewo.