Michał Leszczyński w Jagiellonii nie zagra

Chociaż wydawało się, że Michał Leszczyński będzie zawodnikiem Jagiellonii to ostatecznie 18-letni bramkarz nie podpisze kontraktu z białostockim klubem
Zawodnik OKS-u 1945 Olsztyn był na testach w Jagiellonii gdy ta przebywała na zgrupowaniu w Cetniewie. Wypadł wówczas bardzo dobrze.

- Jak na swój wiek, ma naprawdę spore umiejętności, dawno takiego chłopaka nie widziałem. Chcemy jeszcze zrobić mu tylko badania, ile w przyszłości może mieć wzrostu - mówi wówczas Ryszard Jankowski, trener bramkarzy w białostockim klubie. Leszczyński ma bowiem obecnie około 185 cm.

Młody bramkarz pojechał z Jagiellonią na obóz do Turcji i wydawało się, że powinien podpisać z nią kontrakt. Do tego jednak nie dojdzie.

- Zrobiliśmy mu badania, jeżeli chodzi o to ile w przyszłości mógłby mieć wzrostu i nie mamy po nich jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego też postanowiliśmy nie podpisywać z nim kontraktu. Chociaż ten chłopak ma naprawdę duże umiejętności - podkreśla Jankowski. - Z drugiej strony po sezonie będziemy mieli i tak trzech bramkarzy. Z wypożyczeń powinni wrócić Krzysiek Baran i Kuba Słowik, do tego jest Tomek Ptak.