Piłkarze Jagiellonii (nie) grali w reprezentacjach

Po ostatnim meczu ligowym aż dziewięciu zawodników Jagiellonii wyjechało na zgrupowania reprezentacji
Największe zamieszanie wiązało się z wyjazdem Tomasza Frankowskiego. Kapitan Jagiellonii jest bowiem trenerem napastników w reprezentacji Polski. Co prawda funkcję tą sprawuje od 2010 roku, ale obecny szkoleniowiec białostockiej drużyny Tomasz Hajto zdenerwował się, gdy po meczu w Krakowie (0:0 z Cracovią) Frankowski opuścił drużynę.

- Tomek wybrał reprezentację. Wrócimy do rozmowy w czwartek, kiedy wróci ze zgrupowania. Muszą być wyciągnięte z tego konsekwencje. Nie powiem teraz jakie, bo rozmowy dopiero będą - mówił Hajto, a Polacy w środowy wieczór bezbramkowo zremisowali z Portugalią.

Na zgrupowaniu kadru U 21 byli natomiast Tomasz Kupisz i Łukasz Tymiński. Polacy przegrali 0:1 z Bułgarią. Kupisz zagrał w pierwszej połowie tego pojedynku, a Tymiński wystąpił w drugiej części meczu.

W młodzieżowej reprezentacji Czarnogóry zagrał z kolei Ermin Seratlić. Pomocnik Jagiellonii zaliczył 64. minuty w przegranym 1:4 meczu ze Słowacją.

Inni Czarnogórcy z białostockiego klubu Marko Cetković i Luka Pejović zagrali w seniorskiej reprezentacji swego kraju. Obaj mieli powody do zadowolenia. Czarnogórcy wygrali 2:1 z Islandią. Cetković został zmieniony w przerwie, a Pejović wszedł na boisko w 77. minucie.

W jednym z dwóch spotkań reprezentacji Armenii zagrał z kolei Robert Arzumanjan. Obrońca wystąpił w przegranym 0:2 meczu z Serbią. Nie wystąpił natomiast w wygranej 3:1 konfrontacji z Kanadą.

Jan Paweł Pawłowski zagrał z kolei w kadrze do lat 20 w wygranym 2:1 meczu ze Szwajcarią rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów. Napastnik Jagiellonii zdobył pierwszego gola dla biało-czerwonych.

Natomiast Jegor Zubowicz brał udział w obozie reprezentacji olimpijskiej Białorusi, która szykuje się do występu w Londynie.

Zespół w komplecie przed niedzielnym meczem w Białymstoku z Ruchem Chorzów spotka się dopiero w piątek.