Bez Frankowskiego i Tymińskiego na Zagłębie

Piłkarze Jagiellonii już w sobotę rano wyruszyli na najdalszy wyjazd w ekstraklasie. W poniedziałek zagrają w oddalonym o ponad 600 km od Białegostoku Lubinie. Bez Tomasza Frankowskiego i Łukasza Tymińskiego.
Ogromny pech dopadł dwóch graczy białostockiej drużyny. Frankowski - pewniak do gry z Zagłębiem - doznał urazu na ostatnim treningu przed wyjazdem. W piątek podczas gierki treningowej na stadionie miejskim jego kolano nie wytrzymało starcia z rezerwowym teraz obrońcą Luką Gusiciem. W sobotę po wizycie w Carolina Medical Center w Warszawie okaże się jak poważna jest kontuzja jednego z najlepszych strzelców w historii ekstraklasy.

Łukasz Tymiński z kolei "odżył" w Jagiellonii po zatrudnieniu w niej trenera Tomasza Hajty. Szkoleniowiec powtarzał, że zamierza stawiać m.in. na młodych zawodników, jak Maciej Makuszewski, czy Tymiński właśnie, którzy wcześniej grali niewiele i chcieli już bardzo wyjechać z Białegostoku. Środkowy pomocnik o inklinacjach do gry defensywnej nie zagrał już jednak w poprzednim meczu z Widzewem Łódź (4:1). Musiał pauzować z powodu kartek. Zastąpił go doświadczony Rafał Grzyb, który z kolei wcześniej leczył uraz kolana. Wypadł bardzo dobrze. Wychodziło na to, że Hajto będzie mieć duży problem na kogo postawić w Lubinie. Pewniakiem do zajęcia jednego z dwóch miejsc na środku boiska jest Tomasz Bandrowski. Kłopot rozwiązał się sam, bardzo niekorzystnie dla Tymińskiego. 21-latek rozchorował się. W czwartek i piątek nie trenował. Klubowi medycy zrobili, co tylko mogli, aby postawić go na nogi, ale został zwolniony z wyjazdu.

Wirus dopadł też Grzegorza Rasiaka, który nie uczestniczył w piątkowych zajęciach. On jedzie pociągiem w stronę Lubina z Jagiellonią (w sumie pojechało 19 zawodników). Innego nominalnego napastnika w kadrze na mecz z Zagłębiem bowiem nie ma. 19-letni jeszcze Jan Paweł Pawłowski z powodu żółtych kartek może w tej kolejce wystąpić tylko w Młodej Ekstraklasie (mecz z Zagłębiem na stadionie przy ul. Słonecznej zaczyna się o 12).