Sport.pl

Jagiellonia zagra ze Śląskiem po raz dwudziesty. Ostatnio była porażka [WIDEO]

Piłkarze Jagiellonii zagrają w czwartek we Wrocławiu ze Śląskiem. Rywale cały czas liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Białostoczanie będą natomiast mieli ostatnią okazję, aby wiosną wygrać mecz na wyjeździe
Bilans dotychczasowych pojedynków Jagiellonii ze Śląskiem jest remisowy. Sześć razy górą byli białostoczanie, również sześć razy z wygranej cieszyli się piłkarze z Wrocławia, a siedem spotkań zakończyło się podziałem punktów. Ostatnio powody do zadowolenia mieli jednak podopieczni trenera Oresta Lenczyka. Jesienią Śląsk wygrał w Białymstoku 2:0 i na dziesięciu spotkaniach zakończył serię meczów bez porażki Jagiellonii przed własną publicznością.

Zobacz najciekawsze fragmenty jesiennego meczu Jagiellonii ze ŚląskiemPrzed jesiennym spotkaniem ówczesny trener białostoczan Czesław Michniewicz miał sporo kłopotów kadrowych. Raz, że przed meczem ze Śląskiem aż ośmiu zawodników wyjeżdżało na zgrupowania reprezentacji, a dwa, że kilku innych dopadł wirus i zmagali się z problemami zdrowotnymi.

Goście od początku rzucili się do ataku i Tomasz Ptak dwukrotnie ratował Jagę przed stratą gola. Potem zawodnicy z Wrocławia potwierdzili, że stałe fragmenty gry to ich specjalność. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Jarosław Fojut. W końcówce meczu samobójcze trafienie zaliczył jeszcze Thiago Cionek.

Więcej o: