Sport.pl

Składy Jagiellonii i Śląska. Goście z trójką obrońców i Niką Dzalamidze w ataku

O godz. 18 we Wrocławiu rozpocznie się przedostatnie w tym sezonie spotkanie dla piłkarzy Śląska i Jagiellonii Białystok. W zespole gości zaszły aż trzy istotne zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu, zremisowanego 1:1 na stadionie Legii Warszawa. W drużynie gospodarzy są cztery korekty w jedenastce.
W Jagiellonii nie mogą grać z powodu kartek boczni obrońcy Luka Pejović i Alexis Norambuena. Białostoccy trenerzy z Tomaszem Hajto na czele postanowili więc postawić na trzech środkowych obrońców. Do tego dla Roberta Arzumanjana to dopiero pierwszy w tym sezonie występ od początku pojedynku. Dotychczas pojawiał się na boisku tylko dwukrotnie na zmianę.

Obrońców mają wspierać aż trzej defensywni pomocnicy: Tomasz Bandrowski, Rafał Grzyb i Łukasz Tymiński. Dla ostatniego z nich to powrót do jedenastki.

Jak już informowaliśmy - przez problemy zdrowotne grać nie może jeden z najlepszych strzelców ekstraklasy Tomasz Frankowski, a jego zmiennik Jan Paweł Pawłowski też doznał urazu. Mimo to Hajto nie zdecydował się wystawić na szpicy Grzegorza Rasiaka, z którego usług korzysta sporadycznie po nieudanym początku rundy wiosennej. Do wyjściowego składu wraca za to Nika Dzalamidze, który przeciwko Śląskowi rozgrywał już bardzo dobre mecze.

W zespole gospodarzy w porównaniu do ostatniego zwycięskiego 2:1 meczu z Zagłębiem Lubin zaszły aż cztery zmiany. W tym przypadku trzy z nich są spowodowane tym, że trener Orest Lenczyk może skorzystać już z usług: Mariusza Pawelca, Tadeusza Sochy i Sebastiana Mili. Ponadto od początku postawił na Mateusza Cetnarskiego, który w spotkaniu z Zagłębiem zastąpił na boisku kontuzjowanego Dalibora Stevanovicia.Śląsk: Kelemen - Wołczek, Celeban, Pawelec, Mraz, Kaźmierczak, Elsner, Socha, Cetnarski, Mila, Gikiewicz.

Jagiellonia: Sandomierski - Arzumanjan, Porębski, Cionek - Grzyb, Bandrowski, Tymiński - Kupisz, Burkhardt, Makuszewski - Dzalamidze.

Więcej o: