Dziesięć to liczba młodej Jagiellonii

Piłkarze Jagiellonii zremisowali w sobotę 1:1 na własnym stadionie z Cracovią w ostatnim meczu sezonu w Młodej Ekstraklasie
Wynik sobotniej konfrontacji nie miał znaczenia jeżeli chodzi o to na której pozycji białostoczanie zakończą rozgrywki. Już przed starciem z Cracovią było jasne, że będzie to dziesiąta pozycja. M.in. dlatego trenerzy Jagiellonii postanowili, że mecz ma służyć przede wszystkim juniorom, którzy 16 czerwca zaczynają walkę o mistrzostwo Polski.

- Takiego mocnego przetarcia w województwie w swoich rozgrywkach mieć nie będą - tłumaczył przed spotkaniem Wojciech Kobeszko i podczas pojedynku z Cracovią skorzystał m.in. z zawodników, którzy dotychczas w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy grali niewiele. Byli też tacy, którzy w sobotę zaliczyli debiut w tych zmaganiach.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Bramki w tym pojedynku padały po przerwie. Białostoczanie objęli prowadzenie po strzale Pawła Drażby, a do wyrównania kilka minut przed końcem spotkania doprowadził Patryk Sikora.

- Zamiast do przerwy wygrywać cztery - pięć do zera, my remisowaliśmy. W drugiej połowie również stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, ale mecz zakończył się tylko podziałem punktów. Z biegiem czasu im więcej wprowadzaliśmy tych młodszych zawodników, tym bardziej ta gra nam siadała no i straciliśmy bramkę, bo w końcówce Cracovia miała lekką przewagę i wykorzystała jedną z akcji. Nie zmienia ta faktu, że Pasy miały w przekroju całego spotkania jedną sytuację a my chyba z siedem. Skuteczność się kłania - podsumował pojedynek trener Kobeszko cytowany przez oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu www.jagiellonia.pl.

Jagiellonia zakończyła zmagania na dziesiątym miejscu w tabeli mając na swym koncie dziesięć zwycięstw, dziesięć remisów i dziesięć porażek.Jagiellonia Białystok (ME) - Cracovia (ME) 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek : Paweł Drażba (57.) - Patryk Sikora (82.).

Jagiellonia : Ptak - Butkiewicz (46. Błoński), Radecki (46. Łupiński), Waszkiewicz, Straus - Szymaniuk (79. Charkiewicz), Kosiński, Drażba (66. Dźwigała), Mackiewicz, Kowalewski (68. Buzun) - Zapolnik (46. Giełażyn).