Jagiellonia z Pogonią zagra o finał mistrzostw Polski

Juniorzy starsi Jagiellonii w środę pokonali po raz drugi MKS Kluczbork. Na drodze białostoczan do turnieju finałowego mistrzostw Polski jest teraz Pogoń Szczecin
18- i 19-letni - piłkarze Jagiellonii w sobotę pokonali w Kluczborku najlepszą drużynę w tej kategorii wiekowej z województwa opolskiego 1:0. Tym samym to oni byli faworytem rozgrywanego w środę na boisku w Juchnowcu rewanżu. Swą wyższość białostoczanie udowodnili już po kilku minutach. Wówczas to, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, akcję przeprowadził Amadeusz Milewski, a na listę strzelców wpisał się Przemysław Jastrzębski. Dziesięć minut później bez najmniejszych problemów bramkarza rywali pokonał natomiast Paweł Drażba.

Zawodnicy z Kluczborka po stracie pierwszego gola stracili też początkowy animusz i w pierwszej połowie bramce białostoczan zagrozili już tylko po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie groźnie uderzał Adam Deja.

Zaraz po zmianie stron piłkarze Jagiellonii zdobyli trzeciego gola (ponownie na listę strzelców wpisał się Drażba) czym przypieczętowali już swój awans do kolejnej rundy mistrzostw Polski. W końcówce mecze honorową bramkę dla ekipy z Kluczborka strzelił Damian Izydorski.

- Rywale nie mieli nic do stracenia i ruszyli na nas od początku. Dlatego też pierwsze minuty był dosyć nerwowe. Ale gdy już zdobyliśmy bramkę to kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku - mówi Dariusz Bayer. - Musimy jednak popracować jeszcze nad skutecznością. Tak w pierwszym meczu, jak też w rewanżu, mieliśmy sporo sytuacji których nie wykorzystaliśmy. Musimy poprawić to przed następnymi spotkaniami, bo rywal będzie już silniejszy i być może już nie będziemy mieli tylu sytuacji do zdobycia bramek.

Białostoczanie o awans do turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych ekip w kraju zmierzą się teraz z Pogonią Szczecin. Juniorzy z Pomorza dwukrotnie rozbili Juniora Ursynów, wygrali 5:2 i 7:0.

Pierwsze spotkanie między Jagiellonią, a Pogonią odbędzie się w niedzielę.

- Będziemy gospodarzem tego pojedynku, ale nie wiem jeszcze gdzie rozegramy ten mecz - stwierdza Bayer.

Już w czwartek natomiast (godz. 11, boisko Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku) o awans do kolejnej rundy mistrzostw Polski powalczą juniorzy młodsi Jagiellonii. Zespół prowadzony przez Samuela Tomara będzie musiał odrabiać straty, gdyż w niedzielę przegrał 0:1 na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Jagiellonia Białystok - MKS Kluczbork 3:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Przemysław Jastrzębski (22.), Paweł Drażba (32. i 50.) - Damian Izydorowski (88.).

Jagiellonia: Lipka - Zmierczak Ż, Laskowski Ż (62. Hajto), Waszkiewicz, Straus - Jastrzębski (68. Prusinowski), Kosiński, Szymaniuk (46. Kowalewski), Malinowski (57. Harasimowicz), A. Milewski (P. Milewski) - Drażba (62. Krupiński).

MKS: Wnuk (58. Winogrodzki) - Buła, Jarema, Gacmaga (86. Znaj), Wrześniewski - Szadurski, Izydorski, Deja, Culic, Gałkowski (73. Nawrot) - Mikulski (57. Lorek).