Jagiellonia podpisała kontrakt z czwartym nowym zawodnikiem

21-letni Maciej Gajos w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Jagiellonii. Wychowanek Rakowa Częstochowa i jego najskuteczniejszy zawodnik minionego sezonu podpisał czteroletni kontrakt z zespołem z Białegostoku
Białostoczanie wcześniej pozyskali Tomasza Zahorskiego, który ostatnie miesiące spędził na trybunach w MSV Duisburg, Filipa Modelskiego z GKS-u Bełchatów oraz Michała Pazdana z Górnika Zabrze. Teraz podpis pod kontraktem złożył Gajos. Ofensywny piłkarz Rakowa w ostatnim sezonie grupy zachodniej II ligi (częstochowska drużyna zajęła 11. miejsce) strzelił 11 goli w 33 meczach. W poprzednich rozgrywkach - siedem.

O tym, że Gajos ustalił już warunki kontraktu z białostockim klubem informowaliśmy wcześniej. Aby umowa weszła w życie piłkarz musiał jednak przejść badania, gdyż w ostatnim spotkaniu ostatniego sezonu doznał kontuzji kolana.

- Naderwałem przyczep więzadła bocznego. Byłem już jednak na badaniach i trener przygotowania fizycznego [Marcin Popieluch - red.] powiedział mi, że okres rekonwalescencji będzie trwał około 6 tygodni - stwierdza na łamach oficjalnego serwisu internetowego Jagiellonii Gajos i dodaje: - Cieszę się, że dołączyłem do Jagiellonii. Miałem kilka ofert, rozmawiałem z trenerem i zdecydowaliśmy, że Białystok będzie najrozsądniejszą opcją.

Gajos będzie więc trenował na razie indywidualnie, a być może nie będzie ostatnim zawodnikiem, który dołączy do Jagiellonii podczas przerwy w rozgrywkach. Na pierwszym treningu białostoczan po urlopach (w środę popołudniu) ma stawić się aż 16 piłkarzy na testach.