Bramkarz, obrońca i napastnik - cele transferowe Jagiellonii

Podczas przerwy w rozgrywkach Jagiellonia pozyskała już czterech zawodników. To nie koniec transferów. - Mogą być jeszcze niespodzianki - mówi trener Tomasz Hajto
Filip Modelski z GKS-u Bełchatów, Michał Pazdan z Górnika Zabrze, Tomasz Zahorski z MSV Duisburg oraz Maciej Gajos z Rakowa Częstochowa - to gracze, którzy podczas przerwy w rozgrywkach podpisali kontrakty z Jagiellonią. To jednak nie będą najprawdopodobniej wszyscy nowi zawodnicy w składzie białostoczan. Szanse na angaż mają trzej gracze, którzy zostali wyłonieni z kilkunastu piłkarzy będących ostatnio na testach. Są to Łukasz Skowron (bramkarz) i Paweł Tarnowski (pomocnik) z Radomiaka Radom oraz napastnik z Kamerunu mający za sobą grę we Francji - Christian Bekamenga. Wszyscy oni w poniedziałek wyjadą z Jagiellonią na zgrupowanie do Mariampola. Ostatni z nich z dobrej strony pokazał się m.in. podczas sobotniej gierki na treningu w Pogorzałkach. Zdobył w niej jedyną bramkę.

- On już wczoraj podczas treningu wyglądał nieźle - mówił po sobotniej gierce Hajto. - W początkowej fazie gry też zaprezentował się dobrze, a trzeba wziąć pod uwagę, że mógł być zmęczony podróżą. Widać, że piłka go szuka, że jest silny, ma odejście, jest dynamiczny, a co też ważne nie trzeba za niego płacić żadnego ekwiwalentu. Ponadto strzelił kilka goli w najwyższej lidze francuskiej, a to nie jest przypadek - analizuje Hajto. - Natomiast jeżeli chodzi o Tarnowskiego to on też pojedzie z nami na obóz. Chcemy zobaczyć jak będzie wyglądać rywalizacja miedzy nim, a Makuszewskim, Kupiszem, Dzalamidze, Plizgą. Lepiej żeby głowa bolała od przybytku niż braku. Tarnowski to ciekawy piłkarz z lewą i prawą nogą, ze zdrowiem. Będziemy mu się przyglądać na obozie i po zgrupowaniu podejmiemy decyzję.

Skowron natomiast będzie rywalizował o miano bramkarza numer trzy z Krzysztofem Baranem (przegrany tej rywalizacji będzie najprawdopodobniej wypożyczony do innego klubu). Kto będzie pierwszym golkiperem Jagiellonii w nowym sezonie nie wiadomo. O to miano będzie walczył Jakub Słowik (ostatnio wypożyczony do Warty Poznań) oraz...

- Mamy możliwość ściągnięcia jeszcze jednego bramkarza. To będzie zawodnik, który z Kubą będzie rywalizował o miejsce - wyjaśnia Hajto.

Tym samym na wypożyczenie pójdzie Tomasz Ptak. Bramkarzem zainteresowane są I-ligowe ekipy z Olsztyna oraz Bydgoszczy. Ponadto Ptak nie ma najwyższych notowań u trenera Tomasza Hajty. Po urlopie wrócił bowiem z nadwagą.

- Jeżeli ktoś na koniec sezonu mówi, że zrozumiał swoje błędy, a w pierwszym dniu przygotowań zaczyna je powielać to nie mamy o czym mówić - stwierdza Hajto, który mówi też, że do jego drużyny może jeszcze dołączyć nie tylko bramkarz.

- Na pewno jest bramkarz, jest obrońca i jeszcze napastnik. Dwóch z nich to zawodnicy do pierwszej jedenastki, ale jeszcze trwają rozmowy - ucina kolejne pytania szkoleniowiec Jagiellonii.