Jagiellonia na zgrupowaniu. Bez Krzysztofa Barana i...

24 piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu Jagiellonii podczas zgrupowania na Litwie.
Białostocka drużyna w poniedziałek rano wyjechała do Mariampolu (185 km od stolicy Podlaskiego). W autokarze znalazło się 20 zawodników. Czterech kolejnych - Tomasz Frankowski, Thiago Cionek, Łukasz Tymiński, Jakub Słowik - udało się za nimi samochodem po konferencji związanej z przedstawieniem sponsora technicznego klubu. Dołączyli do kolegów w trakcie popołudniowego treningu na obiektach wykorzystywanych przez miejscową Suduvę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w gronie wybrańców sztabu szkoleniowego - z Tomaszem Hajtą na czele - znajduje się trzech zawodników testowanych: Łukasz Skowron i Paweł Tarnowski z Radomiaka oraz Christian Bekamenga - obecnie wolny gracz.

Na Litwę nie pojechali za to 22-letni bramkarz Krzysztof Baran i 20-letni pomocnik Damian Kądzior. Ten drugi w minionej rundzie się leczył. Teraz miał przygotowywać się z ekstraklasowym zespołem do kolejnego sezonu, chociaż najpewniej i tak zostałby w końcu odesłany na wypożyczenie do innego klubu. Koncepcja odnośnie bramkarzy tylko tego lata zmieniała się już kilkakrotnie. Teraz do zespołu ma dołączyć gracz, który konkurowałby z Jakubem Słowikiem o miano pierwszego. Najpewniej będzie to Sebastian Przyrowski. 22-letni Krzysztof Baran i tak miał rywalizować z młodszym o rok Skowronem o miano trzeciego w kadrze. Ostatecznie znowu wyląduje na wypożyczeniu. Ostatnio był w I-ligowym Ruchu Radzionków, gdzie przez całą rundę zagrał tylko w jednym meczu. Wcześniej zapadła już decyzja o wypożyczeniu 20-letniego Tomasza Ptaka, który jako młodzieżowiec ma sporo ofert z I ligi.Kadra na Litwę

Bramkarze: Jakub Słowik, Łukasz Skowron.

Obrońcy: Tomasz Porębski, Luka Pejović, Filip Modelski, Michał Pazdan, Luka Gusić, Alexis Norambuena, Thiago Cionek.

Pomocnicy: Tomasz Kupisz, Dawid Plizga, Maciej Makuszewski, Maciej Gajos, Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski, Nika Dzalamidze, Łukasz Tymiński, Adam Dźwigała, Karol Mackiewicz.

Napastnicy: Tomasz Frankowski, Jan Paweł Pawłowski, Paweł Tarnowski, Christian Bekamenga, Tomasz Zahorski.