Remis Jagiellonii w pierwszym sparingu

Piłkarze Jagiellonii mają za sobą pierwszy sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. We wtorek zremisowali z ósmym zespołem ligi łotewskiej
W poniedziałek białostoczanie wyjechali na pierwsze letnie zgrupowanie. Do soboty będą trenować w litewskim Mariampolu. We wtorek na stadionie tamtejszej Suduvy piłkarze Jagiellonii rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Zmierzyli się z ósmym zespołem ligi łotewskiej FB Gulbene.

Białostoczanie rozpoczęli spotkanie w składzie z trzema zawodnikami pozyskanymi podczas przerwy w rozgrywkach. Na prawej obronie zagrał Filip Modelski. Partnerem Tomasza Porębskiego na środku defensywy był Michał Pazdan. Z kolei w ataku wystąpił Tomasz Zahorski. Ponadto od pierwszej minuty na boisku zameldował się też Paweł Tarnowski, który ostatnio grał w Radomiaku Radom, a teraz liczy na angaż w Jagiellonii.

Od początku meczu przewagę mieli białostoczanie. Trzykrotnie na bramkę rywali uderzał m.in. Maciej Makuszewski. Trzeci jego strzał okazał się skuteczny. Skrzydłowy w 23. minucie wykończył akcję zapoczątkowaną przez Modelskiego. Przy golu asystę zaliczył Dawid Plizga.

Po pierwszej połowie spotkania był jednak remis. W 34. minucie Porębski sfaulował jednego z rywali przed polem karnym. Łotysze szybko wykonali stały fragment gry i Jakub Słowik musiał wyjmować piłkę z bramki.

Drugą część spotkania białostoczanie rozpoczęli w całkowicie zmienionym składzie. Nadal mieli przewagę, ale nie przełożyła się ona na kolejne bramki. Najbliżej zdobycia gola był Tomasz Kupisz. Po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku bramki rywali.FB Gulbene - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)

Strzelec bramki dla Jagiellonii: Maciej Makuszewski (23.).

Jagiellonia - I połowa: Słowik - Modelski, Porębski, Pazdan, Pejović - Tarnowski, Bandrowski, Tymiński, Makuszewski - Plizga - Zahorski. II połowa: Skowron - Norambuena, Cionek, Gusić, Mackiewicz - Kupisz, Dźwigała, Grzyb, Dzalamidze - Pawłowski - Bekamenga.