Tomasz Hajto zagrał w sparingu Jagiellonii [WIDEO]

Na zakończenie pierwsze zgrupowania w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie Jagiellonia rozegrała sparing ze Stomilem Olsztyn. W drugiej połowie konfrontacji z beniaminkiem I ligi na boisku pojawił się trener białostoczan Tomasz Hajto
Szkoleniowiec zastąpił Tomasza Frankowskiego. Kapitan Jagiellonii w pierwszej odsłonie pojedynku zasygnalizował ból w nodze, z powodu którego w tygodniu musiał trochę lżej trenować. Na ławce rezerwowych został tylko bramkarz Jakub Słowik. Pozostali piłkarze, którzy wcześniej pokonali 2:0 Ekranas Poniewież, odjechali już ze stadionu do hotelu.

- Myślałem, że będzie gorzej, bo nie ruszałem się z piłką na dużym boisku przez 45 minut chyba od dwóch lata. Sytuacja była jednak taka, że Franek złapał kontuzję i ktoś musiał go zastąpić. Ja miałem buty, które pasowały to zagrałem, bo żal mi było chłopaków żeby 45 minut w dziesiątkę biegali przy takim niemiłosiernym skwarze - mówił po meczu Tomasz Hajto.

Trener Jagiellonii nie ma sił tyle, aby biegać tak intensywnie jak jego podopieczni, ale zaliczył kilka fajnych zagrań. W 53. min omal nie zaliczył asysty, ale Tomaszowi Kupiszowi trochę zabrakło, by dojść do dośrodkowania. W 65. min Hajto przejął piłkę przed polem karnym Stomilu i sprytnym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza - znowu zabrakło niewiele. Później było jeszcze dobre dośrodkowanie do Jana Pawła Pawłowskiego i kilka innych rozważnych, niezłych zagrań.

Ostatecznie białostoczanie wygrali ze Stomilem 1:0.

Film z fragmentami sparingu przygotowała oficjalna strona internetowa białostockiego klubu (www.jagiellonia.pl).