Jagiellonia rozbiła zespół z Młodej Ekstraklasy

Piłkarze Jagiellonii pokonali w piątek w sparingu 6:0 białostocki zespół z Młodej Ekstraklasy
Według pierwotnych planów Jagiellonia w piątek miała rozegrać na treningu tylko grę wewnętrzną. Okazało się jednak, że odbył się sparing z drużyną z Młodej Ekstraklasy, gdyż jej sobotni mecz kontrolny z II-ligową Pogonią Siedlce został odwołany.

Piłkarze z pierwszej drużyny nie dali młodzieży najmniejszych szans. Już po pierwszej połowie prowadzili bowiem 4:0. Najpierw uderzeniem z dystansu Jakuba Słowika, która w pierwszej połowie strzegł bramki ekipy z Młodej Ekstraklasy, pokonał Nika Dzalamidze. Potem na listę strzelców po akcji Tomasza Frankowskiego i Macieja Makuszewskiego wpisał się Tomasz Kupisz. Dwa kolejne trafienia były natomiast autorstwa Makuszewskiego.

Po zmianie stron zawodnicy z pierwszej drużyny zaaplikowali młodzieży dwie kolejne bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Tarnowski. W końcówce pojedynku na murawie pojawił się nawet trener Tomasz Hajto, który zastąpił Łukasza Tymińskiego (zszedł z boiska z powodu urazu). To już drugi przypadek w sparingu kiedy na murawie pojawia się szkoleniowiec. Na obozie w Mariampolu w meczu kontrolnym ze Stomilem Olsztyn Hajto zastąpił Tomasza Frankowskiego.

Weekend zawodnicy z pierwszej drużyny mają wolny. Za tydzień natomiast rozegrają sparing z III-ligowym Dębem Dąbrowa Białostocka.Jagiellonia - Jagiellonia (ME) 6:0 (4:0)

Strzelcy bramek: Nika Dzalamidze (6.), Tomasz Kupisz (21.), Maciej Makuszewski (36. i 38.), Paweł Tarnowski (47. i 51.).

Jagiellonia: Baran - Modelski, Pazdan (46. Gusić), Porębski (46. Cionek), Pejović - Kupisz (46. Gajos), Grzyb (46. Tymiński, 73. Hajto), Bandrowski (46. Dźwigała), Makuszewski (46. Mackiewicz) - Dzalamidze - Frankowski (46. Tarnowski).

Jagiellonia (ME): Słowik (46. Skowron) - Hajto, Waszkiewicz, Pawlik, Zawadzki - Matulka, Kosiński, Gajos, Kądzior, Mackiewicz - Drażba. Na zmiany wchodzili: Błoński, Obertacz, Szymański, Milewski, Jastrzębski, Kossyk, Czaczkowski.