Tomasz Hajto: Na niektórych pozycjach wybory są ciężkie

Rywalizacja w drużynie jest bardzo duża. Na niektórych pozycjach wybory są bardzo ciężkie - mówi trener Jagiellonii Tomasz Hajto
Piłkarze Jagiellonii w piątek pokonali w sparingu aż 6:0 zespół z Młodej Ekstraklasy. Za tydzień czeka ich z kolei mecz kontrolny z III-ligowym Dębem Dąbrowa Białostocka. Za dwa tygodnie białostoczanie rozegrają już natomiast pierwsze spotkanie o stawkę. W 1/16 finału Pucharu Polski zmierzą się z lepszą drużyną z pary Sokół Ostróda - Ruch Radzionków.

- Na mecz pucharowy zamierzamy wyjść w najmocniejszym składzie. Nic nie będziemy kombinować, zagrają ci zawodnicy, którzy w okresie przygotowawczym wywalczyli sobie miejsce w podstawowym składzie - mówi Tomasz Hajto. - Jest oczywiście szkielet zespołu, był on już zresztą na początku, ale potem podczas przygotowań poszczególni zawodnicy musieli potwierdzić swoje umiejętności. Nie będę teraz mówił jak wygląda podstawowy skład, bo na początku tygodnia ktoś może w nim być, a potem w ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem popełni dwa błędy i może ostatecznie w nim się nie znaleźć. Rywalizacja jest duża, na niektórych pozycjach wybory są bardzo ciężkie. Niektórzy piłkarze mają zbliżone umiejętności, różnica między nimi jest naprawdę niewielka.