Kandydat do gry w obronie Jagiellonii kontuzjowany. W meczu Młodej Ekstraklasy

Udanie zainaugurował nowy sezon Młodej Ekstraklasy zespół Jagiellonii. Po golu Adama Dźwigały zwyciężył w Bełchatowie. Niestety, dwaj piłkarze, którzy trenowali w ekstraklasowej ekipie z Białegostoku, doznali kontuzji.
Parę stoperów Jagiellonii w ekstraklasie mają stanowić Thiago Cionek i Michał Pazdan. Pierwszym rezerwowym jest jednak 20-letni Tomasz Porębski. Trenerzy uznali, że zamiast siedzieć na ławce w sparingu, jaki Żółto-Czerwoni wygrali w sobotę z III-ligowym Dębem Dąbrowa Białostocka, lepiej będzie, jeśli zagra mecz w Młodej Ekstraklasie. Wraz z nim - przed wyjazdem do Bełchatowa do drużyny Samuela Tomara - dołączyli bramkarz Krzysztof Baran, Damian Kądzior i Adam Dźwigała (awizowaliśmy jeszcze Michała Pawlika, ale okazało się, że wciąż nie został piłkarzem Jagi). Kilka dni wcześniej z pierwszej drużyny do tej młodej zostali przesunięci: Karol Mackiewicz, Adam Waszkiewicz, Adam Radecki i Paweł Drażba. Wszyscy prócz Radeckiego zagrali w Bełchatowie w wyjściowej jedenastce.

Porębski i Mackiewicz przedwcześnie opuścili plac gry. Stoper został odwieziony do szpitala. Prześwietlenie wykazało silne stłuczenie stawu skokowego. Podobnie sytuacja wygląda z Mackiewiczem.

Karol Mackiewicz miał duży udział przy zdobytej bramce. Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę, którą głową do siatki skierował niespełna 17-letni Dźwigała.

- Cieszymy się, że udanie rozpoczynamy sezon, bo z tego co się orientuję Jagiellonia w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy nigdy wcześniej nie wygrała na inaugurację - cytujemy Samuela Tomara za jagiellonia.pl - Jesteśmy zadowoleni zarówno z gry, jak też z wyniku. Gdyby nie kontuzje Tomka Porębskiego i Karola Mackiewicza można byłoby powiedzieć, że wracamy w wyśmienitych humorach do Białegostoku. Obaj byli wyróżniającymi się zawodnikami naszego zespołu. Oprócz nich bardzo dobre zawody rozegrali Norbert Zawadzki, Damian Kądzior, Kamil Jastrzębski. Ogólnie cały zespól należałoby pochwalić za ten mecz.

Za tydzień na stadionie w Białymstoku młodzież Jagiellonii podejmie Ruch Chorzów.

GKS Bełchatów (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 0:1 (0:1)

Strzelec bramki: Adam Dźwigała (44.).

Jagiellonia (ME): Baran - Hajto Ż, Waszkiewicz Ż, Porębski (55. Radecki), Zawadzki - Jastrzębski, Kosiński Ż, Dźwigała (65. Obyrtacz), Mackiewicz (75. Kossyk Ż) - Kądzior Ż - Gajko (46. Drażba).