Młodzież Jagiellonii i Ruchu podzieliła się punktami. Pretensje chorzowian

W drugim w tym sezonie meczu Młodej Ekstraklasy Jagiellonia w Juchnowcu zremisowała 1:1 z Ruchem Chorzów. Goście mieli duże pretensje do sędziego o podyktowanie przeciwko nim rzutu karnego.
Spotkanie było wyrównane, ale więcej okazji bramkowych wypracowali sobie chorzowianie. W pierwszej części meczu: Maciej Urbańczyk strzelał w poprzeczkę, Hubert Kotus przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Jagi Krzysztofem Baranem, ponadto w dobrej sytuacji fatalnie przestrzelił Mateusz Kwiatkowski. Ze strony gospodarzy gola powinien strzelić Karol Buzun po akcji Damiana Kądziora, ale po odbiciu piłki przez golkipera Ruchu nie zdołał skierować jej głową do pustej bramki.

Drugą część lepiej rozpoczęli jagiellończycy i wtedy stracili bramkę. Defensywę Żółto-Czerwonych wymanewrował Konrad Korczyński i Kwiatkowski dopełnił tylko formalności. Ruch miał jeszcze z dwie dogodne sytuacje na podwyższenie prowadzenia, ale jego piłkarze chybiali i dobrze bronił Baran.

Chorzowianie mieli pretensje o sytuację z 81. min, kiedy Kądzior w polu karnym trochę naciągnął sędziego na użycie gwizdka. Chwilę później wydawało się, że inny faul na Kądziorze przed bramką Ruchu był bardziej ewidentny, lecz wtedy sędzia nakazał grać dalej. Było już 1:1, bo Kądzior wykorzystał jedenastkę - na raty, bo pierwsze uderzenie bramkarz obronił.

- Pierwszą połowę zagraliśmy słabo. Odstajemy fizycznie od przeciwników, za dużo było bojaźni - podsumowywał trener Jagiellonii Samuel Tomar. - W drugiej połowie wyglądało to już lepiej, pokazaliśmy charakter. Powoli kształtują się osobowości tych bardzo młodych piłkarzy. Nie podłamali się, grali do końca, Osiągnęliśmy bardzo cenny dzisiaj remis. Mamy cztery punkty, z których na pewno mogę być zadowolony.

Jagiellonia Białystok (ME) - Ruch Chorzów (ME) 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Damian Kądzior (81.) - Mateusz Kwiatkowski (66.).

Jagiellonia: Baran - Hajto, Radecki, Pawlik, Zawadzki - Buzun (46. Obyrtacz), Kosiński, Kądzior, Jastrzębski (73. Kossyk) - Gajko (90. Giełażyn), Drażba (67. Mackiewicz).

Ruch: Kamiński - Korczyński Ż, Staszowski, Komor, Dziedzic (74. Wleciałowski) - Lipski, Urbańczyk, Żukowski (74. Rytczak), Włodyka, Kotus (46. Kreft) - Kwiatkowski.