Tomasz Hajto typuje rywala w Pucharze Polski

Wydaję mi się, że będziemy grali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych - tak przed losowaniem 1/8 finału Pucharu Polski mówi trener Jagiellonii Tomasz Hajto
Piłkarze Jagiellonii zmagania w Pucharze Polski, tak jak inne zespoły grające w poprzednim sezonie w ekstraklasie, rozpoczęli od 1/16 finału. Wówczas białostoczanie wybrali się na mecz do Ostródy i rozbili 8:1 III-ligowego Sokoła. Teraz na przeciwnika z tak niskiej ligi nie mają co liczyć. W walce o trofeum zostało bowiem jedenaście drużyn z ekstraklasy (Jagiellonia, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Wisła Kraków, Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Korona Kielce), cztery z I ligi (Warta Poznań, Flota Świnoujście, Cracovia, Olimpia Grudziądz) i jeden II-ligowiec (Górnik Wałbrzych).

- Wydaję mi się, że będziemy grali na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych. Jest to teoretycznie najsłabszy przeciwnik, a ja zawsze miałem szczęście, jeżeli chodzi o piłkę nożną - mówi Tomasz Hajto. - W sumie to jednak bez różnicy z kim przyjdzie nam grać, czy będzie to mecz u siebie czy na wyjeździe, chcemy przejść do kolejnej rundy.

Losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się we wtorek o godz. 16 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze tej fazy rozgrywek mają odbyć się 26 września i 3 października.