Sport.pl

Tomasz Frankowski z Jagiellonii ukarany za uderzenie piłkarza Podbeskidzia

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Tomasza Frankowskiego. Doświadczony napastnik nie będzie mógł zagrać w dwóch najbliższych meczach Jagiellonii
Kara, którą otrzymał 38-letni napastnik, jest pokłosiem sytuacji z meczu z pierwszej kolejki ekstraklasy. W pojedynku z Podbeskidziem Bielsko-Biała kapitan białostoczan przy próbie oswobodzenia się z uchwytu Mateja Nathera, uderzył go w twarz.

- Byłem długo i mocno przytrzymywany przez rywala. Starałem się wyrwać. On mnie w końcu puścił i jak zabierałem rękę to trafiłem go przypadkowo. Był to niewysoki obrońca i trafiłem go w twarz. Było to czysto przypadkowe zagranie, mam nadzieję, że tak też będzie zinterpretowane przez komisję. Przecież wszyscy przez tyle sezonów gry w ekstraklasie mnie znają i wiedzą, że nie zagrałbym tak celowo - mówił jeszcze we wtorek Frankowski.

Członkowie komisji ukarali jednak Frankowskiego. Napastnik nie będzie mógł zagrać w dwóch najbliższych spotkaniach Jagiellonii w piątek z Górnikiem Zabrze oraz 1 września z Zagłębiem Lubin.

Więcej o: