Młodzież Jagiellonii i Górnika poszła w ślady seniorów

Identycznym rezultatem jak piątkowe spotkanie Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze zakończył się również mecz zespołów obu klubów w Młodej Ekstraklasie w sobotę. Goście prowadzili w Zabrzu, a po przerwie wyrównali gospodarze.
Młoda Jagiellonia prowadziła od 16. min, kiedy po długim podaniu bramkarza Krzysztofa Barana Paweł Drażba przelobował Mateusza Sławika. Górnik zaś wykorzystał błędy białostoczan w 56. min rywalizacji. Po stracie piłki przez Norberta Zawadzkiego Baran nie dał rady obronić strzału Rafała Kuczy, chociaż wcześniej ratował swoją ekipę z opresji. Żółto-Czerwoni mieli dogodne okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, od 76. min grali z przewagą zawodnika (Maciej Kiełtyk obejrzał drugą żółtą kartkę), ale pojedynek zakończył się remisem. To trzeci mecz Jagiellonii w tych rozgrywkach bez wygranej.

- Przed tygodniem zadowoleni byliśmy tylko z drugiej połowy meczu, dzisiaj poza pierwszym kwadransem z całego spotkania - ocenia trener Samuel Tomar, którego cytujemy za jagiellonia.pl. - Szkoda tylko, że mecz zakończył się remisem, bo to my stworzyliśmy więcej okazji bramkowych i powinniśmy wracać z kompletem punktów. Trzeba jednak punkt uszanować, bo z drużynami śląskimi zawsze gra się trudno, a tym bardziej, że rywal dominował nad nami warunkami fizycznymi. Za to my po raz kolejny wytrzymaliśmy to spotkanie lepiej kondycyjnie i to cieszy. Na pewno pokazaliśmy dzisiaj dobrą, a momentami bardzo dobrą piłkę. Z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej.

Po wyjazdach do Bielska-Białej (1:2) i Zabrza, białostocką młodzież czeka teraz podróż do dalekiego Lubina. Zagłębie w czterech meczach wywalczyło dwa razy więcej punktów - dziesięć.

Górnik Zabrze (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 1:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Rafał Kucza (56.) - Paweł Drażba (16.).

Jagiellonia (ME): Baran - Hajto (46. Błoński), Waszkiewicz, Radecki, Zawadzki - Kosiński, Kossyk (46. Kowalewski, 83. Giełażyn) - Drażba (67. Buzun), Kądzior, Mackiewicz - Gajko (61. Obyrtacz).