Młode Zagłębie też męczyło się z Jagiellonią, ale wymęczyło gola w końcówce

W 89. min rywalizacji Krystian Żyża strzelił gola na wagę zwycięstwa Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok w Młodej Ekstraklasie.
- Zaprezentowaliśmy się naprawdę ambitnie i uważam, że z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy na punkt - powiedział dla serwisu jagiellonia.pl trener młodych białostoczan Samuel Tomar. - Brakowało nam przytrzymania piłki w środkowej strefie, zbyt szybko chcieliśmy przeprowadzać kontrataki. Graliśmy głównie zawodnikami trenującymi w Młodej Ekstraklasie i dla nich z pewnością jest to cenna lekcja. Jestem dumny ze swoich podopiecznych i muszę ich pochwalić za poświęcenie i wolę walki.

Z zawodników trenujących na co dzień z ekstraklasową drużyną do dyspozycji Tomara byli tym razem tylko bramkarz Krzysztof Baran oraz środkowy obrońca Adam Waszkiewicz. Michał Pawlik, Paweł Drażba i Adam Dźwigała siedzieli na ławce w spotkaniu ligowym pierwszej ekipy, które zakończyło się bezbramkowym remisem.

Zagłębie w pięciu meczach obecnych rozgrywek Młodej Ekstraklasy zgromadziło już 13 punktów. Jagiellonia - pięć. To był czwarty pojedynek białostoczan bez wygranej, ale trzy ostatnie odbyły się na wyjazdach. Przed zespołem Samuela Tomara dwa spotkania na Podlasiu: z Podbeskidziem Bielsko-Biała już w najbliższy weekend i z Polonią Warszawa.

Zagłębie Lubin (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 1:0 (0:0)

Strzelec bramki: Krystian Żyża (89.)

Jagiellonia: Baran - Błoński Ż, Waszkiewicz, Radecki, Straus - Zawadzki, Buzun Ż, Kosiński (90. Czaczkowski), Obyrtacz (60. Kowalewski Ż) - Gajko Ż (65. Kossyk) - Giełażyn.