Ptak wybronił Stomil, Fidziukiewicz dał zwycięstwo Gryfowi. Grali wypożyczeni z Jagiellonii

Spośród wypożyczonych zawodników Jagiellonii Białystok w miniony weekend wyróżnił się występujący w bramce pierwszoligowego Stomilu Olsztyn Tomasz Ptak, a Michał Fidziukiewicz strzelił gola dla grającego klasę niżej Gryfa Wejherowo
W 12. kolejce spotkań na boiska I ligi piłkarskiej wybiegło trzech wypożyczonych przez białostocki klub zawodników. Tomasz Ptak, strzegący bramki Stomilu Olsztyn, swój występ wyjazdowy z GKS Tychy może zaliczyć do bardzo udanych. Drugi raz z rzędu, a po raz trzeci w ligowym sezonie, udało mu się zachować czyste konto. Dzięki udanym interwencjom Ptaka, Stomil zremisował 0:0. W meczu nie zagrał z powodu kontuzji inny z zawodników Jagiellonii wypożyczonych do Olsztyna Andrzej Niewulis.

Bartłomiej Pawłowski grał 68 minut w wyjazdowym meczu Warty Poznań z Flotą Świnoujście. Po faulu na nim, jeden z piłkarzy Floty został ukarany żółtą kartką. Gdy młody napastnik opuszczał boisko, jego drużyna prowadziła jedną bramką, ale grała również w dziesiątkę. W końcówce gospodarzom udało się dwa razy strzelić do siatki i wygrać mecz 2:1. Jednego z goli dla Floty zdobył były gracz Jagiellonii, Bartłomiej Niedziela.

Od 67. minuty barwy Okocimskiego Brzesko reprezentował Łukasz Zaniewski. Wynik nie uległ zmianie po wejściu na boisko napastnika wypożyczonego z Jagiellonii. Okocimski zremisował u siebie z Arką 1:1.

W składzie Kolejarza Stróże zabrakło Grzegorza Arłukowicza, którego drużyna uległa na wyjeździe Olimpii Grudziądz 1:2. Na pierwszoligowych boiskach nie mógł zaprezentować się natomiast Jan Paweł Pawłowski. Spotkanie jego zespołu, Termalica Bruk-Bet Nieciecza z Cracovią zostało przełożone na 24 października z powodu wyjazdu kilku zawodników krakowian na zgrupowania kadr narodowych. Ekipa z Niecieczy rozegrała podczas weekendu sparing z Wisłą Kraków, przegrała 1:3.

Na boiskach drugoligowych najwięcej radości kibicującym zawodnikom Jagi na wypożyczeniu przysporzył Michał Fidziukiewicz. Strzelił zwycięską bramkę dla Gryfa Wejherowo w meczu 12. kolejki II ligi zachodniej. Drużyna z Pomorza wygrała u siebie u siebie z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Pozwoliło to przeskoczyć rywala w tabeli. Gryf jest obecnie na miejscu 13. Michał Steć przebywał na boisku przez 90 minut w zremisowanym 2:2 przez Pogoń Siedlce (którą teraz reprezentuje) meczu z Wisłą Płock. Ponadto Paweł Grudziński wszedł na drugą połowę meczu Wigier ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Suwałczanie przełamali się po serii słabszych występów i pokonali rywali 2:1.