Sędziowie dziewiątej kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów dziewiątej kolejki T-Mobile Ekstraklasy
Piłkarze Jagiellonii w sobotę zagrają w Poznaniu z Lechem. Arbitrem tego pojedynku będzie Daniel Stefański. Sędzia z Bydgoszczy w obecnym sezonie prowadził jedno spotkanie z udziałem białostoczan oraz jedno ekipy z Poznania.

W pojedynku sędziowanym przez Daniela Stefańskiego Jagiellonia przegrała na własnym stadionie 0:2 z Piastem Gliwice, a mecz ten kończyła w dziesiątkę. W końcówce spotkania czerwoną kartką za machnięcie ręką w kierunku twarzy rywala ukarany został Euzebiusz Smolarek.

Z kolei Lech w konfrontacji prowadzonej przez arbitra z Bydgoszczy zainkasował trzy punkty w meczu wyjazdowym z Polonią Warszawa, wygrana 2:1.

Spotkania 9. kolejki

Piątek: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk (godz. 18, sędzia Adam Lyczmański z Bydgoszczy); Widzew Łódź - Wisła Kraków (godz. 20.45, sędzia Robert Małek z Zabrza).

Sobota: Korona Kielce - Pogoń Szczecin (godz. 13.30, sędzia Marcin Borski z Warszawy); GKS Bełchatów - Polonia Warszawa (godz. 15.45, sędzia Tomasz Musiał z Krakowa); Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (godz. 18, sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy).

Niedziela: Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (godz. 14.30 sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy); Legia Warszawa - Piast Gliwice (godz. 17, sędzia Paweł Gil z Lublina).

Poniedziałek: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (godz. 18.30, sędzia Szymon Marciniak z Płocka).