Danijel Ljuboja strzelał i strzelał, ale Jakuba Słowika nie pokonał. Jagiellonia wygrała z Legią [WIDEO]

Jakub Słowik świetnie spisał się w sobotnim meczu Jagiellonii w Warszawie z Legią. Co prawda bramkarz ekipy z Białegostoku raz musiał wyjąć piłkę z własnej siatki, ale przede wszystkim popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami
Przed tygodniem Jagiellonia zremisowała na własnym stadionie 2:2 z Widzewem. Z tego punktu białostoczanie się nie cieszyli. Po pierwszej połowie spotkania gospodarze prowadzili bowiem 2:0. Drugą bramkę stracili wówczas w doliczonym czasie gry. Błąd popełnił m.in. Jakub Słowik. Bramkarz Jagiellonii niepotrzebnie wyszedł do dośrodkowania i minął się z piłką. W sobotę w Warszawie w pełni się zrehabilitował.

Słowik od początku spotkania miał sporo pracy. Już w pierwszej minucie musiał interweniować po strzale Danijela Ljuboji. Najlepszy strzelec ligi kilkakrotnie próbował w tym meczu wpisać się na listę strzelców. Za każdym razem kapitalnie w bramce spisywał się jednak Słowik. To w dużej mierze dzięki niemu białostoczanie w sobotę wywieźli trzy punkty z Warszawy. Wygrali 2:1 z Legią.

- Tak jak mówiłem przed meczem, Danijel Ljuboja to bardzo dobry zawodnik, ale na szczęście udało mi się go powstrzymać i to cieszy, podobnie jak trzy punkty, które wywozimy z bardzo trudnego terenu lidera ekstraklasy - mówił po meczu Słowik cytowany przez www.jagiellonia.pl. - Od tego jestem w bramce, żeby pomagać chłopakom w trudnych momentach i wydaje mi się, że wywiązałem się z tego zadania. W końcówce graliśmy trochę na aferę i chyba tego zabrakło nam w meczu z Widzewem. Może to nie wyglądało ładnie, ale przyniosło pożądany skutek.