Było pięciu, a dojechał jeszcze Brazylijczyk. Testy w Jagiellonii

Sześciu testowanych zawodników zagrało w środę w gierce Jagiellonii z zespołem z Młodej Ekstraklasy.
We wtorek na zajęcia Jagiellonii stawiło się pięciu piłkarzy na testy. Byli to Mateusz Klichowicz (21-letni napastnik IV-ligowego Gromu Plewiska), Błażej Nowak (19-letni pomocnik III-ligowej Nielby Wągrowiec), Adam Deja (19-letni pomocnik II-ligowego MKS-u Kluczbork), Piotr Wlazło (23-letni pomocnik II-ligowego Radomiaka Radom), Andreja Prokić (23-letni pomocnik II-ligowej Stali Rzeszów). Wszyscy oni, plus Brazylijczyk Ramon (lewy obrońca dojechał w środę), zagrali w gierce z zespołem z Młodej Ekstraklasy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a żaden z testowanych graczy zbytnio się nie wyróżnił. Najbardziej pechowym zawodnikiem okazał się Prokić, który po 35 minutach musiał zejść z boiska z powodu urazu.

- Nie będę wystawiał ocen po jednej grze kontrolnej. Zobaczyliśmy ich dzisiaj, zobaczymy ich i jutro, i pojutrze dodatkowo w treningu i wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć coś więcej, wystawić jakąś konstruktywną opinię na ich temat. Ale podkreślam, że muszą to być zawodnicy, którzy będą rywalizować z graczami z pierwszego zespołu, a nie siedzieć na ławce czy ocierać się o szeroki skład, bo to nie o to chodzi - mówił po gierce trener Tomasz Hajto cytowany przez oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu.Jagiellonia Białystok - Jagiellonia Białystok (ME) 0:0

Jagiellonia: Skowron (46. Karpieszuk) - Pejović, Ukah (46. Tarnowski), Dźwigała, Ramon - Wlazło, Deja, Prokić (35. Gajos), Nowak - Klichowicz, Smolarek (46. Zahorski).

Jagiellonia ME: Baran - Hajto, Malinowski, Waszkiewicz, Straus - Jastrzębski (46. Giełażyn), Łupiński, Mackiewicz, Buzun (46. Kowalewski)- Gajko, Drażba.