Sędziowie 13. kolejki ekstraklasy

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia spotkań w 13. kolejce ekstraklasy, która odbędzie się od piątku do poniedziałku
Niedzielne spotkanie Jagiellonii we Wrocławiu ze Śląskiem poprowadzi Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka w obecnym sezonie gwizdał już jeden mecz z udziałem białostoczan. Wówczas to zespół Tomasza Hajty zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Punkt zdobyty przez gospodarzy był cenny, gdyż przez godzinę grali w osłabieniu. Sędzia Marciniak ukarał bowiem czerwoną kartką Lukę Gusicia.

Arbiter z Płocka w trwających rozgrywkach prowadził już natomiast dwa spotkania z udziałem ekipy z Wrocławia. Śląsk przegrał na wyjeździe 1:4 z Górnikiem Zabrze i wygrał u siebie 2:1 z Polonią Warszawa.Program i sędziowie 13. kolejki ekstraklasy

Piątek: Korona Kielce - Piast Gliwice (godz. 18, sędzia Jarosław Rynkiewicz ze Szczecina); Legia Warszawa - Widzew Łódź (godz. 20.45, sędzia Paweł Gil z Lublina).

Sobota: GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk (godz. 13.30, sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy); Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin (godz. 15.45, sędzia Sebastian Jarzębak z Bytomia); Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (godz. 18, sędzia Hubert Siejewicz z Białegostoku).

Niedziela: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (godz. 14.30, sędzia Szymon Marciniak z Płocka); Ruch Chorzów - Wisła Kraków (godz. 17, sędzia Dawid Piasecki ze Słupska).

Poniedziałek: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań (godz. 18.30), sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy).