Bezlitosna statystyka. Jagiellonia w Chorzowie w ekstraklasie nie wygrała

Piłkarze Jagiellonii w piątek rozegrają ostatnie spotkanie przed przerwą w rozgrywkach. Zmierzą się w Chorzowie z Ruchem. Będzie to 27. oficjalna konfrontacja tych drużyn
Jak informuje oficjalny serwis internetowy białostockiego klubu, historia spotkań Jagiellonii z Ruchem sięga 1988 roku. Rok później obie drużyny rywalizowały w półfinale Pucharu Polski. Po bezbramkowym remisie w Chorzowie w rewanżu białostoczanie w obecności 18 tysięcy widzów wygrali 2:0 po bramkach Mariusz Lisowskiego i Andrzeja Szymanka, i awansowali do finału rozgrywek. Dwa miesiące później Ruch świętował swoje 14. mistrzostwo Polski, zaś Jagiellonia w finale krajowego pucharu uległa 2:5 Legii Warszawa.

Ogólnie to jednak ekipa z Chorzowa ma korzystny bilans spotkań z Jagiellonią. Białostoczanie wygrali siedem pojedynków, dziewięć zakończyło się remisem, a dziesięć zwycięstwem Ruchu. Co więcej, Jagiellonia w ekstraklasie nigdy nie wygrała na stadionie w Chorzowie. Jedyne trzy punkty na obiekcie przy ul. Cichej wywalczyła przed sześcioma laty, gdy oba zespoły rywalizowały na zapleczu krajowej elity.