Tomasz Porębski, obrońca Jagiellonii: Dzieci uczą się chodzić, a ja biegać

Tomasz Porębski ostatnie pół roku miał zmarnowane z powodu kontuzji. Na razie obrońca Jagiellonii Białystok trenuje jeszcze indywidualnie, ale liczy na to, że już niedługo to się zmieni
21-letni obrońca ma za sobą 14 spotkań w ekstraklasie (strzelił jedną bramkę). Występów byłoby zapewne więcej, gdyby nie problemy zdrowotne. Na początku obecnego sezonu Porębski doznał kontuzji w meczu Młodej Ekstraklasy. Z powodu urazu pół roku miał zmarnowane. W czwartek pojawił się na treningu Jagiellonii. Jeszcze jednak nie trenował z zespołem.

- Przez najbliższy tydzień będę trenował jeszcze indywidualnie. Na razie to wygląda tak, jakbym się od podstaw uczył biegać. Tak jak dzieci się uczą chodzić, tak ja się uczę biegać, jeszcze kuleję przy biegu - mówi Tomasz Porębski. - Na pierwszym obozie [w poniedziałek Jagiellonia wyjeżdża na Litwę - przyp. red.] będę jeszcze trenował indywidualnie, ale mam nadzieję, że na zgrupowaniu w Turcji będę już ćwiczył na sto procent i brał udział w sparingach. Przez kontuzję straciłem pół roku i muszę teraz walczyć o swoje, wywalczyć podstawowy skład.