Maycon wrócił do Jagiellonii i strzelił trzy gole w trzy minuty [ZDJĘCIA]

Piłkarze Jagiellonii w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do wiosennych spotkań w ekstraklasie pokonali 5:0 IV-ligowy LZS Narewka. Trzy gole strzelił Maycon. Brazylijczyk był ostatnio wypożyczony do BATE Borysów
26-letni napastnik do Jagiellonii trafił przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010. W Białymstoku spisywał się jednak przeciętnie, łącznie zaliczył dziesięć występów w ekstraklasie (nie strzelił żadnej bramki). W międzyczasie był też wypożyczony do Piasta Gliwice występującego wówczas w I lidze, a ostatnio na tej samej zasadzie był graczem BATE Borysów. W ekipie z Białorusi Maycon prawie nie grał, a teraz wrócił z wypożyczenia i obecnie trenuje z drużyną Młodej Jagiellonii.

W sobotę były król strzelców białoruskiej ekstraklasy przypomniał sobie, jak strzela się bramki. Zdobył trzy gole w sparingu z ekipą z Narewki, a potrzebował na to trzech minut.

- Jak na pierwszy sparing po takiej przerwie całkiem dobrze to wyglądało piłkarsko. Sparing pokazał, że chłopcy sumiennie podczas przerwy nie tylko odpoczywali. Staraliśmy się od początku prowadzić grę i rywala zdominowaliśmy głównie przygotowaniem fizycznym. Pomimo wysokiej wygranej mecz też pokazał, nad czym musimy więcej popracować. Kilka błędów zdarzyło się dzisiaj w defensywie, na co w lidze nie możemy sobie pozwalać. Nie mogliśmy dzisiaj skorzystać ze wszystkich zawodników, gdyż kilku jest przeziębionych, ale z drugiej strony cieszy postawa kilku młodych chłopaków, którzy dostali szansę. W końcówce błysnął też Maycon, który strzelił trzy piękne bramki. Od poniedziałku powinniśmy już trenować w komplecie, a pod koniec tygodnia wyjedziemy na zgrupowanie - podsumował sparing na łamach www.jagiellonia.pl trener Samuel Tomar.

Kolejny sparing młodzi piłkarze Jagiellonii zagrają w środę (zmierzą się z III-ligowym Turem Bielsk Podlaski). Dzień później białostoczanie wyjadą na zgrupowanie do Olecka. Z zespołem na obóz nie pojadą Emil Gajko i Adam Radecki. Oni w poniedziałek wybiorą się na zgrupowanie wraz z pierwszą drużyną na Litwę.Jagiellonia Białystok (ME) - LZS Narewka 5:0 (2:0)

Bramki: gol samobójczy (3.), Karol Mackiewicz (31.), Maycon (81., 82. i 83.).

Jagiellonia (ME): Drągowski - Hajto (60. Błoński), Kozioł, Waszkiewicz, Straus (46. Charkiewicz) - Kowalewski, Mackiewicz (70. Mystkowski), Czaczkowski (20. Buzun), Malinowski - Giełażyn, Drażba (46. Maycon).