Luka Pejović nie pojechał na mecz z Podbeskidziem. Zagrał w sparingu Młodej Jagiellonii

W meczu kontrolnym rozegranym w piątek na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zjazd w Łomży III-ligowy ŁKS 1926 zremisował z zespołem Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok 1:1.
W ubiegłą sobotę piłkarze Młodej Jagiellonii pokonali w sparingu innego III-ligowca, Dąb Dąbrowa Białostocka 5:4. W piątek nie padło aż tyle bramek, ale - jak podkreślają szkoleniowcy obu zespołów - zarówno białostocka młodzież, jak i piłkarze ŁKS 1926 zagrali dobre spotkanie. W drużynie Młodej Jagiellonii wystąpił zawodnik z kadry pierwszego zespołu Luka Pejović.

- Luka bardzo fajnie podszedł do tematu - mówi Dariusz Bayer, asystent trenera Młodej Jagiellonii Białystok Samuela Tomara. - Grał całe spotkanie z zaangażowaniem. Widać było jego doświadczenie. Jestem z jego postawy w sparingu w Łomży bardzo zadowolony. Boisko było zmrożone i nie całkiem odśnieżone; chłopakom należą się więc słowa uznania i pochwały, że potrafili w takich warunkach stworzyć ciekawe widowisko.

W następną sobotę podopieczni Samuela Tomara spotkają się w ostatnim sparingu przed wznowieniem ligowych rozgrywek z Wigrami Suwałki. Za dwa tygodnie w pierwszym meczu wiosną w Młodej Ekstraklasie zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Piątkowe spotkanie było siódmym sparingiem ŁKS 1926 Łomża podczas zimowych przygotowań (trzy zwycięstwa, remis i trzy porażki).

- Był to bardzo dobry, szybki mecz w wykonaniu obu drużyn - ocenia trener łomżan Mariusz Bekas. - Cały czas piłkarze rozgrywali ładne akcje, zarówno moi podopieczni, jak i zawodnicy Młodej Jagiellonii. Pierwsze kwadranse każdej z połów spotkania należały do Jagiellonii, później my dochodziliśmy do głosu. Oba zespoły miały doskonałe szanse na strzelenie goli. Jeśli chodzi o nas, sytuacji bramkowych nie wykorzystali Laskowski, Stachelski i Olesiński. Goli mogło być więcej, ale jestem bardzo zadowolony z postawy piłkarzy w piątkowym sparingu.

Następny mecz kontrolny ŁKS 1926 rozegra w sobotę, 2 marca, z Płomieniem Ełk (Łomża, godz. 14).

ŁKS 1926 Łomża - Jagiellonia Białystok (ME) 1:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Mleczek (40.) - Kossyk (42.).

ŁKS 1926: Rakowiecki (Matlak) - Malinowski, Tarnowski, Bernatowicz, Tadaj - Dzinikaszwili, Rydzewski, Cychol, Solecki - Mleczek, Laskowski. Na zmiany wchodzili: Ambrożewicz, Olesiński, Stachelski, Kiełczewski.

Młoda Jagiellonia: Karpieszuk - Błoński, Waszkiewicz, Pawlik, Straus - Kowalewski, Malinowski, Łupiński, Pejović, Kossyk - Giełażyn. Na zmiany wchodzili: Radecki, Zawadzki, Drażba, Gajko, Hajto, Czaczkowski, Charkiewicz, Obyrtacz.