Tomasz Hajto w Gliwicach. Białorusin na testach w Jagiellonii

Tomasz Hajto obejrzy w poniedziałek mecz przyszłych rywali Jagiellonii. Na testach w białostockim klubie ma stawić się Białorusin Ilja Cywilko
Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Piłkarze Jagiellonii w piątek wygrali na własnym stadionie 2:0 z Polonią Warszawa. Było to ich pierwsze zwycięstwo w Białymstoku od siedmiu miesięcy.

Weekend zawodnicy mieli wolny, a w poniedziałek po południu mają stawić się na treningu. Zabraknie na nim Tomasza Hajty.

- Chcę obejrzeć mecz Piasta z Lechią, bo to nasi najbliżsi rywale. Najpierw gramy z Piastem, potem z Pogonią Szczecin, a następnie z Lechią. W jednym meczu będzie można więc obejrzeć zespoły, z którymi niedługo będziemy grali - tłumaczy trener Jagiellonii.

Spotkanie Jagiellonii z Piastem odbędzie się dopiero za dwa tygodnie, gdyż teraz w rozgrywkach ekstraklasy trwa przerwa na mecze reprezentacji. Białostoczanie wykorzystają ten czas m.in. na testy.

- Przyjedzie do nas chłopak z Białorusi, środkowy obrońca, który będzie u nas do piątku, może soboty. On grał we wszystkich reprezentacjach od lat 15 do lat 19. W czerwcu kończy mu się chyba kontrakt, ktoś go polecił i zobaczymy, co to za zawodnik - stwierdza Tomasz Hajto.

Tym piłkarzem jest niespełna 21-letni Ilja Cywilko, który ostatnio reprezentował barwy II-ligowego FC Skwicz Mińsk.

Podczas przerwy w rozgrywkach białostoczanie być może rozegrają też sparing. Jeżeli nie uda się znaleźć rywala, to odbędzie się gra wewnętrzna.