Młoda Jagiellonia ponownie mocno wzmocniona. Dwie czerwone kartki i pięć goli

Drugą wysoką wygraną w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy zanotowali piłkarze Jagiellonii. W środę pokonali na własnym stadionie 5:1 Piasta Gliwice
Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Białostoczanie wiosnę w Młodej Ekstraklasie rozpoczęli od dwóch porażek. Najpierw ulegli 0:2 Zagłębiu Lubin, a następnie 0:3 Polonii Warszawa.

W niedzielę byli już w dużo lepszych nastrojach. Zespół z Białegostoku, w którym zagrało aż jedenastu zawodników z kadry pierwszej drużyny, pokonał 4:0 GKS Bełchatów. W środę Jagiellonia odniosła równie okazałe zwycięstwo, a ponownie w jej składzie nie zabrakło zawodników z ekstraklasy.

Konfrontację z Piastem w podstawowym składzie rozpoczęli m.in. Ugo Ukah i Dawid Plizga, którzy w najbliższym meczu w ekstraklasie (w sobotę w Gliwicach) nie będą mogli zagrać z powodu nadmiaru kartek. Ponadto od pierwszej minuty w środowym starciu na boisku zameldowali się: Tomasz Porębski, Maciej Gajos, Tomasz Kupisz, Michał Fidziukiewicz. Po przerwie na murawę weszli z kolei: Lubos Hanzel, Kim Min Kyun, Tomasz Kowalski, Tomasz Bandrowski.

Białostoczanie prowadzenie objęli w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Emil Łupiński. Dziesięć minut później gospodarze już grali w przewadze. Maciej Gajos został sfaulowany przez bramkarza Piasta. Sędzia ukarał golkipera czerwoną kartą, a białostoczanie mieli rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Karol Mackiewicz. Ten sam zawodnik również w drugiej części spotkania skutecznie egzekwował rzut karny (tym razem podyktowany po faulu na Tomaszu Kowalskim). Wcześniej, bo w końcówce pierwszej połowy, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Biczysko i Piast kończył mecz w dziewiątkę. Ostatecznie białostoczanie wygrali 5:1.

Jagiellonia Białystok (ME) - Piast Gliwice (ME) 5:1 (3:0)

Strzelcy bramek: Emil Łupiński (19.), Karol Mackiewicz (33 - karny, 54. - karny), Michał Fidziukiewicz (45.), Tomasz Porębski (51.) - Gajusz Kościelniak (66.).

Jagiellonia (ME): Karpieszuk - Hajto, Ukah (46. Hanzel), Porębski, Zawadzki (60. Samluk) - Kupisz (46. Kim), Łupiński, Gajos (46. Kowalski), Mackiewicz - Plizga (46. Bandrowski) - Fidziukiewicz (46. Gajko).

Piast (ME): Pieniak Cz - Parfieńczyk, Baron (67. Knot), Paskuda (46. Borowiec), Biczysko Ż-Cz, Kacprzyk, Sikora, Żołnowski (32. Kowalik), Kubik (46. Kościelniak), Piewko (46. Maszak), Poznański (46. Jędrzejczyk).