Jagiellonia z licencją na grę w ekstraklasie, ale nie w pucharach. Jest też kara

Jagiellonia otrzymała w środę licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2013/2014. Klub z Białegostoku nie będzie mógł jednak zagrać w europejskich pucharach, a ponadto otrzymał karę.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Podczas środowej konferencji prasowej Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, poinformował o wyniku procesu licencyjnego. Pozwolenia na grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie nie otrzymała jedynie Polonia Warszawa (może się jeszcze odwoływać od tej decyzji).

Jagiellonia znalazła się w gronie klubów, które otrzymały pozwolenia na grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie bez żadnych warunków. Oprócz ekipy z Białegostoku są to jeszcze: Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z kolei licencje z nadzorem finansowym otrzymały: Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź. Natomiast z nadzorem infrastrukturalnym: Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Piast Gliwice.

Licencja na występy w sezonie 2013/2014 w ekstraklasie nie jest jednak równoznaczna z pozwoleniem na ewentualną grę w europejskich pucharach. Licencje UEFA otrzymały: Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Piast Gliwice. Ze względu na kryteria finansowe nie otrzymały ich z kolei: GKS Bełchatów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów. Natomiast z powodu infrastruktury: Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Jagiellonia Białystok.

Poszczególne kluby zostały też ukarane. W tym gronie znalazła się m.in. Jagiellonia. Białostoczanie muszą zapłacić 20 tys. zł za "naruszenie dyscypliny licencyjnej". Ponadto Jagiellonia otrzymała ostrzeżenie za "niezłożoną w terminie strukturę całościowego podmiotu prawnego".

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl