Jagiellonia z kolejnym wsparciem miasta. Tym razem ponad milion

Ponad milion złotych chce wydać magistrat na promocję miasta poprzez rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. W praktyce oznacza to, że pieniądze wpłyną na konto białostockiej Jagiellonii
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Magistrat ogłosił właśnie konkurs na "Promocję Miasta Białystok podczas widowisk sportowych, kulturalnych lub rekreacyjnych oraz podczas uczestnictwa zespołu w rozgrywkach ekstraklasy piłki nożnej mężczyzn w Polsce". Obejmuje okres od połowy lipca do połowy grudnia. W praktyce oznacza to, że z konkursu skorzystają w jesiennej rundzie piłkarskiej piłkarze Jagiellonii. A do wzięcia jest tym razem 1,2 mln zł netto.

Co zyska Białystok? Logo "Wschodzący Białystok" ma się pojawiać w trakcie minimum trzech transmisji lub retransmisji telewizyjnych z imprez sportowych, w trakcie konferencji prasowych, wypowiedzi, wywiadów, konferencji szkoleniowych i wykładów. Na strojach treningowych, koszulkach, spodenkach, dresach wykorzystywanych do zajęć przed wydarzeniem, na ich przedniej stronie ma pojawić się logówka nie mniejsza niż 6 cm. Logo ma pojawiać się też na materiałach promocyjnych, stronie internetowej oraz na banerach wokół stadionu oraz na balonie ustawianym, na stadionie, w trakcie imprez sportowych, zawodów, imprez kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych przez Wykonawcę.

Logo "Wschodzący Białystok", herb miasta lub nazwa Białystok ma pojawiać się na strojach piłkarzy i ekipy zespołu. Wreszcie w transmisjach sportowych lub z festynów powinny pojawiać się stwierdzenia: "Miasto Białystok", "Białystok", "Prezydent Miasta Białegostoku" oraz "Urząd Miejski w Białymstoku".

Dodatkowo klub ma zorganizować przynajmniej jedną imprezę rekreacyjną lub festyn promujący piłkę nożną, minimum trzy spotkania z dziećmi i młodzieżą w białostockich szkołach.

Jagiellonia promuje Białystok już od kilku lat. Miasto rokrocznie przeznacza na ten cel kilka milionów złotych.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl