Dani Quintana z Jagiellonii jednym z objawień sezonu. "Jeśli tacy piłkarze jak on grają w III lidze hiszpańskiej..."

Dani Quintana z Jagiellonii znalazł się w rankingu na największe objawienie sezonu, który przygotował portal www.weszlo.com.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

26-letni pomocnik do Jagiellonii trafił zimą z III-ligowej drużyny Gimnastic de Tarragona. Hiszpan od razu stał się podstawowym zawodnikiem białostockiej drużyny. Wiosną rozegrał 17 spotkań (15 w lidze i dwa w Pucharze Polski), zdobył w nich sześć goli i zaliczył trzy asysty.

Quintana znalazł się teraz wśród 16 zawodników, którzy zdaniem portalu www.weszlo.com byli objawieniem rozgrywek.

"Jeśli tacy piłkarze jak on grają na co dzień w trzeciej lidze hiszpańskiej, to większość klubów ekstraklasy powinna wysłać tam czym prędzej cały wagon skautów. Świetny transfer Jagiellonii, która zimą sprytnie podkradła Daniego pierwszoligowej Cracovii. W przekroju całej rundy wiosennej zdecydowanie najlepszy piłkarz swojej drużyny. Technicznie - bez dwóch zdań - ligowa czołówka. Momentami sprawiał wrażenie futsalowca, ginął na kilka meczów, nie radził sobie w starciach z twardszymi rywalami, ale jesteśmy ciekawi, jak wypadłby w Legii lub Lechu, gdzie wyraźnie lepsi partnerzy częściej by mu pomagali niż przeszkadzali" - napisano w uzasadnieniu.

W gronie wyróżnionych piłkarzy jest też miejsce m.in. dla Bartłomieja Pawłowskiego, który jest wypożyczony z Jagiellonii do Widzewa Łódź.

Więcej na www.weszlo.com.