PZPN: Rezerwy zespołów ekstraklasy mogą grać w III lidze

We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił komunikat w sprawie występów w sezonie 2013/14 drugich drużyn klubów ekstraklasy. Wynika z niego, że rezerwy Jagiellonii Białystok będą miały prawo przystąpić do przyszłej edycji rozgrywek w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Decyzja PZPN-u związana jest z likwidacją Młodej Ekstraklasy. Na jej podstawie Jagiellonia Białystok może ubiegać się o wprowadzenie w sezonie 2013/14 swojej drużyny rezerw na czwarty poziom ligowy (podlasko-warmińsko-mazurska III liga), na którym występowały one przed utworzeniem rywalizacji młodzieżowców najwyższej klasy rozgrywkowej w 2007 r.

Oto treść komunikatu PZPN-u.

"W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi występu zespołów rezerw klubów Ekstraklasy w sezonie 2013/2014, Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że na posiedzeniu zarządu PZPN, 22 maja, została przyjęta uchwała dotycząca włączenia zespołów rezerw klubów Ekstraklasy do rozgrywek w nadchodzącym sezonie.

Zgodnie z podjętą uchwałą, zespoły rezerw klubów Ekstraklasy mogą występować w tej samej klasie rozgrywkowej, w której grały przed powołaniem Młodej Ekstraklasy. I tak, jeśli klub miał drużynę rezerw w III lidze, to maksymalnie może ona występować w rozgrywkach III ligi. Decyzję w przedmiocie przyjęcia drużyny do udziału w odpowiedniej klasie rozgrywkowej, podejmuje organ prowadzący rozgrywki, czyli właściwy wojewódzki Związek Piłki Nożnej.

Jednocześnie Zarząd PZPN podjął decyzję, która umożliwia posiadanie przez kluby Ekstraklasy zespołów rezerw maksymalnie na poziomie II ligi. Niemniej jednak, aby uzyskać prawo gry w II lidze, zespół rezerw musi wywalczyć awans na podstawie wyników sportowych wywalczonych w rozgrywkach III ligi."

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl