Pierwszy mecz i sentymentalna podróż Jagiellonii. Jest terminarz ekstraklasy

Beniaminek ekstraklasy - Zawisza Bydgoszcz - będzie pierwszym rywalem piłkarzy Jagiellonii w nowym sezonie. Kibice zespołu z Białegostoku wybiorą się więc na stadion, na którym świętowali największy sukces w historii klubu
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Nowy sezon w ekstraklasie rozpocznie się 19 lipca, a rozgrywki będą przebiegać w nowym kształcie. Po rundzie zasadniczej, która będzie składać się z 30. kolejek, zespoły zostaną podzielone na dwie grupy, po osiem drużyn, w których rozegrają siedem dodatkowych spotkań.

Jesienią zostanie rozegranych 21. kolejek, ostatnia odbędzie się 14/15 grudnia. Runda wiosenna rozpocznie się 14 lutego, zaś ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypadnie odpowiednio na 5 lub 12 kwietnia 2014 roku.

Zakończenie rozgrywek uzależnione jest od awansu reprezentacji Polski do finałów mistrzostw świata. Rozgrywki zostaną zakończone albo 17/18 maja 2014 roku (awans) lub 31 maja/1 czerwca 2014 roku (brak awansu).

Piłkarzy Jagiellonii w pierwszych czterech kolejkach czekają spotkania wyjazdowe (wiążę się to z tym, że na stadionie w Białymstoku ciągle trwa budowa). Na początek wybiorą się na stadion w Bydgoszczy, gdzie w 2010 roku świętowali największy sukces w historii klubu (pokonali Pogoń Szczecin i zdobyli Puchar Polski). Po starciu z Zawiszą białostoczan czekają wyjazdy na mecze ze Śląskiem Wrocław, Lechią Gdańsk oraz Wisłą Kraków. W Białymstoku piłkarze Jagiellonii po raz pierwszy w nowym sezonie zagrają w piątej kolejce (starcie z Pogonią Szczecin).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Terminarz rundy zasadniczej sezonu 2013/2014

1. kolejka - 20 lipca

Ruch Chorzów - Lech Poznań; Cracovia - Piast Gliwice; Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Legia Warszawa - Widzew Łódź; Wisła Kraków - Górnik Zabrze; Korona Kielce - Śląsk Wrocław; Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok; KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin.

2. kolejka - 27 lipca

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk; Korona Kielce - Wisła Kraków; Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok; Pogoń Szczecin - Legia Warszawa; Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz; Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze; Lech Poznań - Cracovia.

3. kolejka - 3 sierpnia

Cracovia - Ruch Chorzów; Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok; Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała; KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań; Górnik Zabrze - Piast Gliwice; Widzew Łódź - Korona Kielce; Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin; Śląsk Wrocław - Wisła Kraków.

4. kolejka - 10 sierpnia

Ruch Chorzów - Legia Warszawa; Lechia Gdańsk - Cracovia; Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok; Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław; Widzew Łódź - Górnik Zabrze; Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz; Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin; Lech Poznań - Korona Kielce.

5. kolejka - 24 sierpnia

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk; KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia; Górnik Zabrze - Ruch Chorzów; Korona Kielce - Piast Gliwice; Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Śląsk Wrocław - Widzew Łódź; Wisła Kraków - Lech Poznań; Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin.

6. kolejka - 31 sierpnia

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin; Cracovia - Legia Warszawa; Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze; Pogoń Szczecin - Wisła Kraków; Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok; Piast Gliwice - Śląsk Wrocław; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce; Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz.

7. kolejka - 14 września

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin; Korona Kielce - Legia Warszawa; Zawisza Bydgoszcz - Cracovia; Śląsk Wrocław - Lech Poznań; Wisła Kraków - Piast Gliwice; Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów; Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk; Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

8. kolejka - 21 września

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław; Cracovia - Wisła Kraków; Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz; Legia Warszawa - Górnik Zabrze; KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce; Piast Gliwice - Widzew Łódź; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok; Lech Poznań - Pogoń Szczecin.

9. kolejka - 25 września (środa)

Korona Kielce - Górnik Zabrze; Zawisza Bydgoszcz - KGHM Zagłębie Lubin; Śląsk Wrocław - Cracovia; Wisła Kraków - Lechia Gdańsk; Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa; Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Widzew Łódź - Ruch Chorzów; Piast Gliwice - Lech Poznań.

10. kolejka - 28 września

Ruch Chorzów - Wisła Kraków; Cracovia - Pogoń Szczecin; Lechia Gdańsk - Korona Kielce; Legia Warszawa - Śląsk Wrocław; KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok; Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice; Lech Poznań - Widzew Łódź.

11. kolejka - 5 października

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce; Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin; Wisła Kraków - Legia Warszawa; Jagiellonia Białystok - Cracovia; Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze; Widzew Łódź - Lechia Gdańsk; Piast Gliwice - Ruch Chorzów; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań.

12. kolejka - 19 października

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin; Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Lechia Gdańsk - Lech Poznań; Legia Warszawa - Piast Gliwice; KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź; Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław; Korona Kielce - Jagiellonia Białystok; Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków.

13.kolejka - 26 października

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz; Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin; Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze; Pogoń Szczecin - Korona Kielce; Widzew Łódź - Cracovia; Piast Gliwice - Lechia Gdańsk; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów; Lech Poznań - Legia Warszawa.

14. kolejka - 30 października (środa)

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk; Górnik Zabrze - Cracovia; Korona Kielce - Ruch Chorzów; Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa; Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Wisła Kraków - Widzew Łódź; Jagiellonia Białystok - Lech Poznań; Pogoń Szczecin - Piast Gliwice.

15. kolejka - 2 listopada

Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz; Cracovia - Korona Kielce; Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław; Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin; Widzew Łódź - Pogoń Szczecin; Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków; Lech Poznań - Górnik Zabrze.

16. kolejka - 9 listopada

Lech Poznań - Ruch Chorzów; Piast Gliwice - Cracovia; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk; Widzew Łódź - Legia Warszawa; Górnik Zabrze - Wisła Kraków; Śląsk Wrocław - Korona Kielce; Jagiellonia Białystok - Zawisza Bydgoszcz; Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin.

17. kolejka - 23 listopada

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów; Wisła Kraków - Korona Kielce; Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław; Legia Warszawa - Pogoń Szczecin; Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź; KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice; Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Cracovia - Lech Poznań

18. kolejka - 30 listopada

Ruch Chorzów - Cracovia; Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa; Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin; Piast Gliwice - Górnik Zabrze; Korona Kielce - Widzew Łódź; Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz; Wisła Kraków - Śląsk Wrocław.

19. kolejka - 4 grudnia

Legia Warszawa - Ruch Chorzów; Cracovia - Lechia Gdańsk; Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków; Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin; Górnik Zabrze - Widzew Łódź; Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice; KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Korona Kielce - Lech Poznań.

20. kolejka - 7 grudnia

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa; Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin; Ruch Chorzów - Górnik Zabrze; Piast Gliwice - Korona Kielce; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz; Widzew Łódź - Śląsk Wrocław; Lech Poznań - Wisła Kraków; Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok.

21. kolejka - 14 grudnia

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów; Legia Warszawa - Cracovia; Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk; Wisła Kraków - Pogoń Szczecin; Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź; Śląsk Wrocław - Piast Gliwice; Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań.

22. kolejka - 15 lutego

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze; Legia Warszawa - Korona Kielce; Cracovia - Zawisza Bydgoszcz; Lech Poznań - Śląsk Wrocław; Piast Gliwice - Wisła Kraków; Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok; Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź.

23. kolejka - 22 lutego

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów; Wisła Kraków - Cracovia; Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk; Górnik Zabrze - Legia Warszawa; Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin; Widzew Łódź - Piast Gliwice; Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Pogoń Szczecin - Lech Poznań.

24. kolejka - 1 marca

Górnik Zabrze - Korona Kielce; KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz; Cracovia - Śląsk Wrocław; Lechia Gdańsk - Wisła Kraków; Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin; Ruch Chorzów - Widzew Łódź; Lech Poznań - Piast Gliwice.

25. kolejka - 8 marca

Wisła Kraków - Ruch Chorzów; Pogoń Szczecin - Cracovia; Korona Kielce - Lechia Gdańsk; Śląsk Wrocław - Legia Warszawa; Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin; Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze; Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Widzew Łódź - Lech Poznań.

26. kolejka - 15 marca

Korona Kielce - Zawisza Bydgoszcz; KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław; Legia Warszawa - Wisła Kraków; Cracovia - Jagiellonia Białystok; Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin; Lechia Gdańsk - Widzew Łódź; Ruch Chorzów - Piast Gliwice; Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

27. kolejka - 22 marca

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia; Lech Poznań - Lechia Gdańsk; Piast Gliwice - Legia Warszawa; Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin; Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze; Jagiellonia Białystok - Korona Kielce; Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz.

28. kolejka - 26 marca/29 marca

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław; KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków; Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok; Korona Kielce - Pogoń Szczecin; Cracovia - Widzew Łódź; Lechia Gdańsk - Piast Gliwice; Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Legia Warszawa - Lech Poznań.

29. kolejka - 29 marca/5 kwietnia

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin; Cracovia - Górnik Zabrze; Ruch Chorzów - Korona Kielce; Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz; Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław; Widzew Łódź - Wisła Kraków; Lech Poznań - Jagiellonia Białystok; Piast Gliwice - Pogoń Szczecin.

30. kolejka - 5 kwietnia/12 kwietnia

Zawisza Bydgoszcz - Ruch Chorzów; Korona Kielce - Cracovia; Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk; KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa; Pogoń Szczecin - Widzew Łódź; Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice; Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała; Górnik Zabrze - Lech Poznań.