Jagiellonia. Pierwszy przegląd kadry Piotra Stokowca

Chociaż pierwsza drużyna Jagiellonii przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w czwartek, to już w środę odbędzie się pierwszy trening. Na zajęciach mają stawić się zawodnicy grający ostatnio w Młodej Ekstraklasie oraz czterech graczy będących na wypożyczeniach
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wiosną kilku zawodników Jagiellonii przebywało na wypożyczeniach w innych klubach. Niektórzy z nich do Białegostoku już nie wrócą. Z Pawłem Tarnowskim, który ostatnio był w Polonii Warszawa, nie został bowiem przedłużony kontrakt. Z kolei Damian Kądzior nadal będzie najprawdopodobniej grał w Motorze Lublin.

Na środowych zajęciach ma stawić się czterech piłkarzy, którzy ostatnio byli wypożyczeni do innych klubów. Będą to dwaj bramkarze Krzysztof Baran (ostatnio Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Tomasz Ptak (Motor Lublin), pomocnik Grzegorz Arłukowicz (Kolejarz Stróże) oraz napastnik Jan Paweł Pawłowski (Olimpia Grudziądz). Łącznie w treningu ma uczestniczyć około 25 zawodników.

W czwartek na pierwszych zajęciach spotkają się już natomiast piłkarze z pierwszego zespołu. Do wyjazdu na zgrupowanie w Boszkowie (27 czerwiec) białostoczanie będą ćwiczyć dwa razy dziennie. W sobotę odbędą się testy szybkościowo-wytrzymałościowe. Niewykluczone, że w środę (26 czerwca) zostanie rozegrany sparing z Niemnem Grodno.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl