Mateusz Piątkowski z Dolcanu do Jagiellonii: To dla mnie szansa

Mateusz Piątkowski pojawił się w czwartek na treningu Jagiellonii. Napastnik występujący ostatnio w Dolcanie Ząbki powinien podpisać kontrakt z białostockim klubem
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

28-letni napastnik w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny z Ząbek. W zakończonych niedawno rozgrywkach na I-ligowych boiskach zdobył 13 bramek.

- Piątkowski to transfer przygotowany jeszcze przed moim przyjściem, ja go zaakceptowałem. Uważam, że brakuje napastników w kontekście odejścia Ebiego Smolarka i Tomasza Frankowskiego. Szukamy zawodników na tę pozycję. Chcemy mieć różnorodność napastników, a to jest zawodnik o dobrych parametrach, taka dziewiątka, grający dobrze fizycznie, tyłem do bramki - ocenia Piotr Stokowiec, trener Jagiellonii.

- Kontrakt jest już chyba tylko kwestią formalną. Ma to być umowa na rok z opcją na dwa lata, bądź od razu na dwa lata, sam jeszcze dokładnie nie wiem - mówił po czwartkowych zajęciach napastnik. - Miałem kilka ofert, ale chciałem grać w ekstraklasie i uznałem, że Jagiellonia będzie dla mnie optymalnym rozwiązaniem. Nie ukrywam, że jest to dla mnie szansa, bo jeżeli zostanie podpisany kontrakt, to będę miał po raz pierwszy szansę gry w ekstraklasie. Chciałbym dla tego klubu przynieść wiele korzyści.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl