Porażka Jagiellonii w sparingu z piątym zespołem ligi białoruskiej

Piłkarze Jagiellonii przegrali w środę 1:3 na wyjeździe z Niemnem Grodno
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Mecz na Białorusi był pierwszym spotkaniem kontrolnym białostoczan w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w ekstraklasie. Trener Piotr Stokowiec w środę nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, jakich ma do dyspozycji podczas treningów. Do Grodna nie pojechali m.in. Mateusz Piątkowski, Karol Mackiewicz czy Jan Paweł Pawłowski. Zabrakło też chociażby Tomasza Kupisza, który ma się przenieść do Włoch [WIĘCEJ O TYM TUTAJ], oraz Euzebiusza Smolarka, któremu wraz z końcem miesiąca wygasa kontrakt. Zagrał za to testowany Litwin Arturas Zulpa (23-letni pomocnik występujący ostatnio w Żalgirisie Wilno).

Ostatecznie Jagiellonia przegrała 1:3 z piątym zespołem białoruskiej ekstraklasy, a honorową bramkę dla zespołu z Białegostoku zdobył Kim Min Kyun.

Kolejne spotkania kontrolne białostoczanie rozegrają już na zgrupowaniu. W czwartek piłkarze Jagiellonii wyjeżdżają na obóz do Boszkowa.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Niemen Grodno - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Milos Lacny (18.), Pawieł Sawickij (25.), Artur Bombiel (90. + 2.) - Kim Min Kyun (61.).

Jagiellonia: Słowik - Norambuena (46. Straus), Pazdan (46. Pawlik), Ukah (46. Porębski), Tosik (46. Modelski) - Plizga (55. Waszkiewicz), Bandrowski (46. Grzyb), Zulpa (46. Dźwigała), Dani (46. Kim), Kowalski (55. Drażba) - Gajos (55. Fidziukiewicz).