Jagiellonia Białystok zagra w sobotę sparing z Pogonią Szczecin

W sobotę Jagiellonia rozegra pierwsze spotkanie kontrolne w ramach dziesięciodniowego zgrupowania w Boszkowie (Wielkopolskie), a drugie podczas przygotowań do sezonu 2013/14 w ekstraklasie - w środę białostoczanie ulegli Niemenowi w Grodnie 1:3
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Rywalem białostoczan będzie Pogoń Szczecin. Mecz kontrolny rozpocznie się o godz. 16 w Międzychodzie, oddalonym o około 80 kilometrów od bazy podlaskiego zespołu.

Czy trener Piotr Stokowiec w meczu z Pogonią będzie ze szczególną uwagą obserwował grę napastników, którzy nie mogli wystąpić w pierwszym sparingu z Niemnem: pozyskanego z Dolcanu Ząbki Mateusza Piątkowskiego oraz powracającego z wypożyczenia Jana Pawła Pawłowskiego (ostatnio Olimpia Grudziądz)?

- Na pewno tak, ale będziemy też sprawdzali ustawienia taktyczne - tłumaczy trener Jagiellonii. - W sparingu z Pogonią zamierzamy podzielić zespół na dwie grupy. Pierwsza z nich zagra około 55. minut. Piłkarze cały czas rywalizują w wewnętrznym rankingu na danych pozycjach. Szukamy optymalnego zestawienia i bardzo cieszymy się, że rozegramy spotkanie kontrolne z drużyną z ekstraklasy. Wynik nie jest priorytetem, ale chcemy już budować atmosferę wygrywania.

Oprócz sobotniego spotkania z Pogonią, białostoczanie rozegrają podczas zgrupowania w zachodniej Polsce jeszcze trzy sparingi: 3 lipca ze Stomilem Olsztyn (godz. 11) i Wartą Poznań (18), a trzy dni później z Miedzią Legnica.

- Mamy też w niedzielę grę towarzyską z lokalnym zespołem A klasy, dwie połowy po 30. minut, na obiekcie, na którym trenujemy w Boszkowie - mówi Piotr Stokowiec.

Oprócz wcześniej wyselekcjonowanej kadry 28 piłkarzy na zgrupowanie w Wielkopolsce, w Boszkowie pojawili się dwaj testowani gracze.

- Jest z nami Mateusz Żebrowski, który ostatnio występował w Młodej Legii Warszawa i Sebastian Kamiński z II-ligowej Jaroty Jarocin - wymienia trener białostockiego zespołu.

W kadrze szczecinian na sobotni mecz sparingowy z Jagiellonią znalazł się Vuk Sotirović, który ma już za sobą zarówno występy w Pogoni (sezon 2011/12), jak i w drużynie z Podlasia (2007/2008 i wiosną 2011). Portowcy ponownie zdecydowali się na przetestowanie serbskiego napastnika po jego powrocie z cypryjskiej ekstraklasy.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl