Sport.pl

Jagiellonia wygrała w sobotę sparing z Miedzią. We wtorek - trening w Pogorzałkach

Na zakończenie zgrupowania w zachodniej Polsce Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 w sparingu Miedź Legnica po bramce Daniego Quintany.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W ramach obozu przygotowawczego w Wielkopolsce przed startem nowego sezonu w ekstraklasie Jagiellonia Białystok rozegrała cztery mecze kontrolne: w ubiegłą sobotę uległa 1:3 Pogoni Szczecin, w środę pokonała Stomil Olsztyn 2:1 i 1:0 Wartę Poznań, a zgrupowanie zakończyła zwycięstwem 1:0 nad I-ligową Miedzią Legnica.

- W odróżnieniu od poprzednich sparingowych spotkań sobotni mecz z Miedzią Legnica toczył się pod nasze dyktando - relacjonuje Łukasz Smolarow, asystent trenera Jagiellonii Piotra Stokowca. - Długo potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i realizowaliśmy konkretne zamierzenia taktyczne, jeśli chodzi o jej rozegranie. Tę przewagę udokumentowaliśmy bramką Daniego Quintany, strzeloną z rzutu karnego podyktowanego za faul na Mateuszu Piątkowskim. Miedź grała z kontrataku. Miała nawet klarowne sytuacje, ale bardzo dobrze spisywali się nasi bramkarze.

Późnym wieczorem w sobotę piłkarze Jagiellonii powrócą do Białegostoku. W niedzielę odpoczną, a dzień później będą ćwiczyć indywidualnie. We wtorek po południu drużyna spotka się ponownie na treningu w Pogorzałkach, pierwszy raz po powrocie ze zgrupowania, a w środę rozegra sparing z Niemnem Grodno, prawdopodobnie w Sokółce. Spośród testowanych zawodników na obozie przygotowawczym w Wielkopolsce w zespole pozostaną nadal dwaj sprawdzani jeszcze gracze: Martin Baran i Mateusz Żebrowski.

Przypomnijmy, że nowy sezon w ekstraklasie białostoczanie zainaugurują 20 lipca (godz. 15.30) w Bydgoszczy. Spotkają się z beniaminkiem rozgrywek Zawiszą.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 1:0 (1:0)

Strzelec bramki: Dani Quintana (40. z karnego).

Jagiellonia: Słowik (46. Ptak) - Straus (46. Dźwigała) , Pazdan (46. Ukah), Baran (46. Porębski) , Tosik (69. Waszkiewicz) - Norambuena (50. Żebrowski), Grzyb (50. Pawlik), Plizga (64. Drażba, 89. Fidziukiewicz), Dani (46. Bandrowski), Kupisz (66. Gajko) - Piątkowski (58. Pawłowski).

Więcej o: