Sport.pl

Rezerwy Jagiellonii Białystok w III lidze poprowadzi trener Dariusz Bayer

- Trenujemy już od 2 lipca, ale w niepełnym składzie ze względu na przygotowania pierwszego zespołu do sezonu w ekstraklasie - mówi trener rezerw Jagiellonii Dariusz Bayer
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W miejsce zlikwidowanej po zakończeniu minionego sezonu Młodej Ekstraklasy reaktywowana została druga drużyna białostockiego klubu, która w przyszłym miesiącu rozpocznie rywalizację w podlasko-warmińsko-mazurskiej III lidze (inauguracja rozgrywek III-ligowych - 10-11 sierpnia).

- Na razie pracuję z ósemką-dziesiątką zawodników, a dalszy przebieg przygotowań uzależniony jest od pierwszej drużyny - relacjonuje Dariusz Bayer. - Spodziewam się, że jeszcze pod koniec tygodnia umówimy się na rozmowę z jej trenerem Piotrem Stokowcem, aby uzgodnić skład personalny.

Czym będzie różniła się III-ligowa drużyna Jagiellonii od tej, która występowała w Młodej Ekstraklasie?

- Będą to praktycznie ci sami chłopcy. Zespół oprze się na roczniku 1994, ewentualnie dołączy do nas kilku starszych zawodników z pierwszej drużyny. Po to są przecież rezerwy, aby mogli w nich występować piłkarze, którzy nie zmieszczą się w kadrze na mecze ekstraklasy, a z drugiej strony, żeby młodzież walczyła o pierwszy skład.

Rezerwy Jagiellonii Białystok mają już wstępnie zaplanowane dwa sparingi.

- Spotkamy się prawdopodobnie 20 lipca z LZS-em Narewka, a tydzień później z Narwią Ostrołęka - dodaje trener rezerw Jagiellonii. - Czy będzie nam łatwo w III lidze? Graliśmy, jako zespół Młodej Ekstraklasy, sparingi z drużynami z tej klasy rozgrywkowej, głównie z Podlaskiego, i dobrze się w nich prezentowaliśmy. Patrząc na tabelę z minionego sezonu, miejsca w czołówce zajmowały jednak ekipy z Warmii i Mazur, więc zobaczymy. Priorytet jest jeden: chodzi o to, aby jak najwięcej zawodników, wychowanków przede wszystkim, sukcesywnie trafiało do pierwszego zespołu.

Rozgrywki podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi rozpoczną się w drugi weekend sierpnia. Rywalami w nich rezerw Jagiellonii Białystok będą: Mrągowia Mrągowo, Płomień Ełk, Wissa Szczuczyn, Start Działdowo, Sokół Ostróda, MKS Korsze, ŁKS 1926 Łomża, Dąb Dąbrowa Białostocka, Huragan Morąg, Granica Kętrzyn, Tur Bielsk Podlaski, Motor Lubawa, Warmia Grajewo, Promień Mońki, LZS Narewka, Barkas Tolkmicko i Znicz Biała Piska.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: