Jarosław Bako trenerem bramkarzy Jagiellonii Białystok

- Przejmie on po Ryszardzie Jankowskim funkcję trenera bramkarzy Jagiellonii. Były reprezentant Polski już w piątek po raz pierwszy pojawi się na treningu zespołu - poinformował oficjalny portal białostockiego klubu.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

O odejściu dotychczasowego trenera bramkarzy, Ryszarda Jankowskiego, było wiadomo już po środowym sparingu Jagiellonii z Niemnem Grodno.

- Cztery lata w jednym klubie to i tak długo, czas na zmiany; mam propozycję z innego klubu, ale nie chcę na razie zdradzać, z jakiego - mówił po tym spotkaniu Ryszard Jankowski, ale nie chciał ujawnić powodów rezygnacji.

Funkcję po trenerze Jankowskim przejmie Jarosław Bako, który ostatnio pracował jako szkoleniowiec bramkarzy i asystent Piotra Stokowca w Polonii Warszawa.

Podczas swojej kariery piłkarskiej nowy trener golkiperów Jagiellonii 35-krotnie wystąpił w reprezentacji Polski. Zdobył mistrzostwo naszego kraju z Zagłębiem Lubin w sezonie 1990-91. W najwyższej klasie rozgrywkowej Jarosław Bako był także bramkarzem Stomilu Olsztyn, ŁKS-u Łódź, Legii Warszawa i Lecha Poznań, a jako zawodnik Besiktasu Stambuł w 1992 r. został mistrzem Turcji.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl