Remis Jagiellonii Białystok w sparingu z Bogdanką Łęczna

W sobotę białostocka Jagiellonia rozegrała ostatni sparing podczas przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie (zainauguruje go 20 lipca meczem w Bydgoszczy z Zawiszą), zremisowała 2:2 w Siemiatyczach z I-ligową Bogdanką Łęczna

Już w 5. minucie sobotniego spotkania za faul na wychodzącym na dogodną pozycję zawodniku I-ligowca czerwoną kartką ukarany został bramkarz Jagiellonii Jakub Słowik. Zastąpił go Krzysztof Baran, który chwilę później skapitulował po strzale z rzutu wolnego Tomasza Nowaka. Bogdanka Łęczna podwyższyła na 2:0 w 42. minucie - nad interweniującym Krzysztofem Baranem piłkę przerzucił, kierując ją do siatki, Damian Szpak.

Po przerwie białostoczanie doprowadzili do remisu. Najpierw, po godzinie gry, czerwoną kartkę dostał z kolei bramkarz Bogdanki po faulu na Tomaszu Kupiszu, a chwilę później Jagiellonia zdobyła kontaktowego gola: zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Pazdan. Na kwadrans przed końcem spotkania dośrodkowanie Mateusza Żebrowskiego zamienił na bramkę technicznym strzałem Adam Dźwigała i ustalił rezultat sobotniego sparingu na 2:2.

W drużynie Bogdanki Łęczna wystąpił w meczu w Siemiatyczach testowany przez nią Michał Fidziukiewicz, który niedawno rozwiązał kontrakt z białostockim klubem.

Jagiellonia Białystok - Bogdanka Łęczna 2:2 (0:2)

Strzelcy bramek: Michał Pazdan (60.), Adam Dźwigała (77.) - Tomasz Nowak (7.), Damian Szpak (42.).

Jagiellonia: Słowik Cz (5. Baran) - Norambuena (46. Straus), Ukah (46. Bandrowski), Baran (67. Porębski), Tosik - Pazdan, Grzyb - Kupisz, Dani (46. Dźwigała), Plizga - Piątkowski (67. Pawłowski).